Birlik ve beraberliklerini güçlendirmek adına aşiret yemeğinde bir araya gelen Heyelanlılar ‘Aşiretinin büyüklüğünü ve bağlılığını gösterdi. Heyelanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Hüseyin Gül; “Kendi özümüzü, kültürümüzü ve birlikteliğimizi unutmamak adına bu tür aşiret toplantılarımıza önem veriyoruz. Aşiretimiz zaten birbirine bağlı ve büyük bir aile fakat geleneklerimizi ve göreneklerimizi unutmamak adına bu tür faaliyetleri gündemimize alıp bağlarımızı daha çok güçlendiriyoruz” dedi.

Elazığ’da sis etkili oldu, görüş mesafesi 2  metreye kadar düştü Elazığ’da sis etkili oldu, görüş mesafesi 2 metreye kadar düştü

Heyelanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Hüseyin Gül; “Ata toprağımız olan Heyelandayız. Dedemizin gelip kurduğu köydeyiz. Heyelanlılar ile bir araya geldik. Aşiretimiz ile bir araya gelip çevre köylerden de bizlere dahil olanlar oldu. Çevre illerden gelenler ile birlikte bütün bir ailemiz, aşiretimiz bir araya geldi. Birlikte karşılıklı istişare ederek; sorunlarımızı gündeme getirdik. Çözüm yolları aradık. Neler yapılabilir? Neler yapmamız gerekiyor? Aşiretimizin gündeminde olan asıl konular bu şekilde dile getirildi. Programımızda aile kültürünün birleşimi olan yemek sohbetimizde mutluluğumuzu, sevincimizi, üzüntümüzü ve geleceğe dair nelerin yapılabileceğinin istişaresinde bulunduk. Yemeğimizin akabinde aşiretimizin büyükleri ile bir araya gelerek ve atalarımızı ziyaret ederek büyük bir aile toplantısı gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

Başkan Gül; “Derneğimizin faaliyetleri kapsamında bizim daha önceden de olduğu gibi büyük ailemizin akrabalık bağlarının daha güçlü olması için bir araya geliyoruz. Kendi özümüzü, kültürümüzü ve birlikteliğimizi unutmamak adına bu tür aşiret toplantılarımıza önem veriyoruz. Aşiretimiz zaten birbirine bağlı ve büyük bir aile fakat geleneklerimizi ve göreneklerimizi unutmamak adına bu tür faaliyetleri gündemimize alıp bağlarımızı daha çok güçlendiriyoruz. Nasip olursa bu ayın sonunda Bingöl’de de büyük bir program yapmayı düşünüyoruz. Daha sonra Malatya’da ve Elazığ’da da büyük programlarımız olacak. Bu programlarımızı gerçekleştirerek aşiretimizin büyüklüğünü ve bağlılığını çocuklarımıza aşılamak istiyoruz. Bizden görecekleri bağlılık ve birliktelik çocuklarımıza miras kalacak. Yurtdışından da ciddi derece de programımıza katılım oluyor. Heyelanlılar çok büyük bir aşiret bizde aşiretimizi bir araya getirmek için büyük çaba gösteriyoruz” şeklinde konuştu.