Her zaman yasaklar mı getirilmeli? « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Her zaman yasaklar mı getirilmeli?

Bu haber 04 Aralık 2020 - 16:46 'de eklendi.

Koronavirüs vakaları artınca hayatımızdaki kısıtlamalar yeniden hayatımıza girdi. İçişleri Bakanlığının gönderdiği genelge kapsamında yeni bir karar alınıncaya kadar; hafta içi saat 21:00-05:00 arası hafta sonu ise; cuma 21:00’dan pazartesi 05:00’a kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Hafta sonu kısıtlama saati gelmeden vatandaşlar, ilimizin en işlek caddelerinde kalabalıklar oluşturdu. Haliyle bu kalabalık görüntüler her zaman evlerde kalınması adına yasaklar mı konulmalı? Dedirtti.

Haber: Kübra TÜRKAN / ÖZEL 

Koronavirüs vakaları bu kadar tırmanışa geçmişken, devlet çok ciddi tedbirler aldı. Yasaklar konulmadan cezalar kesilmeden neden sağlığımız için tedbirli olmayız. Cuma günü ilimizin işlek caddelerinde insan selinden geçilmiyordu.

“BU VİRÜS YASAĞIN OLMADIĞI SAATLERDE BULAŞMIYOR MU?”

Oysa marketler, kasaplar, fırınlar ve eczaneler vatandaşa hizmet vermeye devam edecek. Yani bu kalabalık neyin nesi? Bu virüs yasağın olmadığı saatlerde bulaşmıyor mu? Bu neyin rahatlığı! Pes gerçekten pes! Yasak sadece iki gün! Cuma gününde bu denli tedbirsiz davranarak, caddelerde olmak hiç doğru değil. Lütfen maske, mesafe ve tedbiri elden bırakmayınız.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.