Hemşehrimiz SSB İsmail Demir’e Elazığ’dan tam destek! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Hemşehrimiz SSB İsmail Demir’e Elazığ’dan tam destek!

Bu haber 17 Aralık 2020 - 16:06 'de eklendi.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ABD’nin Türkiye’ye uygulayacağı yaptırım kararlarına ilişkin, “Kanun gereği yapılan karar. Savunma Sanayii Başkanlığımıza ve 3 arkadaşımıza yönelik. ‘Türkiye’ye yaptırım’ cümlesi yerine, ‘Türkiye’de bir kuruma ve 4 kişiye yaptırım uygulandı’ cümlesini tercih ediyorum. Gerçek boyut bu” ifadelerinin ardından Başkan Demir’e başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok camiadan ve Elazığ halkından destek yağdı.

 

 

Haber: Songül DURSUN/ÖZEL

Türkiye’nin Savunma Sanayisine önemli derecede başarı sağlayan Savunma Sanayii Başkanı hemşehrimiz Prof.Dr. İsmail Demir’ e uygulanan yaptırım kararı başta memleketi Elazığ olmak üzere tüm Türkiye’de tepkilere neden oldu.

DEMİR: KARAR; SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANLIĞIMIZA VE 3 ARKADAŞIMIZA YÖNELİK!

Savunma Sanayii Başkanı hemşehrimiz Prof. Dr. İsmail Demir, ABD’nin Türkiye’ye uygulayacağı yaptırım kararlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ABD’nin Türkiye’ye uygulayacağı yaptırım kararlarına ilişkin, “Kanun gereği yapılan karar. Savunma Sanayi Başkanlığımıza ve 3 arkadaşımıza yönelik. ‘Türkiye’ye yaptırım’ cümlesi yerine, ‘Türkiye’de bir kuruma ve 4 kişiye yaptırım uygulandı’ cümlesini tercih ediyorum. Gerçek boyut bu” dedi.

İSMAİL DEMİR: DEMEK Kİ BİZ, DOĞRU YOLDAYIZ!

Sanayi sektörünün yaptırım kararı karşısındaki tavrına ilişkin değerlendirmede bulunan Demir, “Biz önümüze bakalım, kendimize güvenelim ve daha çok çalışalım. Bunun neticesini alırız. Bu tür kararlar bize bir engel teşkil etmiyor, etmeyecek. Azmimizi daha çok artıracak. Sektördeki tüm arkadaşlarımız bu konuyla ilgili bir endişe duymak yerine, ‘demek ki biz doğru yoldayız ve daha çok çalışmalıyız’ mesajını almış durumdalar” dedi.

YAPTIRIM KARARINA, KINAMA MESAJLARI YAĞDI

S-400’ler üzerinden hemşehrimiz Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir ve başkanlığın 3 çalışanına yaptırım kararı almasının ardından başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere birçok camiadan ve Elazığlı vatandaşlardan Başkan Demir’e destek mesajları yağdı. Özellikle Elazığlı vatandaşlar,  yaptırırım kararını kınayarak hemşehrimiz Demir’e destek oldu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN SSB İSMAİL DEMİR’E DESTEK!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptırım kararı sonrasında katıldığı bir törende, savunma sanayiimiz hakkında bazı açıklamalarda bulunarak;  Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ve ekibine olan desteğin artacağını vurguladı ve çalışmaların öncekine nazaran iki kat hızlanacağını bildirdi. Erdoğan’ın açıklamalarından sonra konuyla ilgili paylaşımda bulunan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, söz konusu paylaşımında: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve himayesi bize her zaman güç verdi. Bundan sonra da ben ve ekibim, bu güçlü iradenin teveccühüne layık olmaya çalışarak, tam bağımsız savunma sanayii hedefimize doğru yolumuza devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

VEKİL BULUT: YAPTIRIM KARARLARI VE TEHDİTLER BİZLERİN ANCAK KARARLILIĞINI ARTTIRIR!

SSB Prof.Dr. İsmail Demir’e bir destek de AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut’tan geldi. Milletvekili Bulut yayımladığı mesajında; “ABD’nin uluslararası hukuku hiçe sayarak tek taraflı almış olduğu karar milli ve yerli savunma sanayi yolundan bizleri alıkoyamayacaktır. Yaptırım kararları ve tehditler bizlerin ancak kararlılığını arttırır. ABD’nin yaptırım listesinde bulunan değerli dostumuz, hemşehrimiz Savunma Sanayi Başkanımız Sn. İsmail Demir’in konuyla ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımını bir vatanseverin meseleye bakışını yansıtması açısından önemli görüyorum. İsmail Demir paylaşımında: “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve himayesi bize her zaman güç verdi. Bundan sonra da ben ve ekibim, bu güçlü iradenin teveccühüne layık olmaya çalışarak, tam bağımsız savunma sanayii hedefimize doğru yolumuza devam edeceğiz.” Bu asil duruşlarından dolayı Savunma Sanayi Başkanımız Sn. İsmail Demir’i ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyor, bundan sonraki çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diliyorum” İfadelerini kullandı.

VEKİL AĞAR; ELAZIĞ’IMIZIN GURUR İSMAİL DEMİR’İN YANINDAYIZ!

TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi/ Ak Parti Genel Merkez Ege Bölge Koordinatörü ve Milletvekili Tolga Ağar ise sosyal medyadan yayımladığı destek mesajında; “Ülkemizin milli savunma hedeflerini akamete uğratma çabaları beyhude! Elazığ’ımızın gururu İsmail Demir  Başkanımızın yanındayız.  Sanayisi ile ekonomisi ile savunma sistemleri ile tam bağımsız Türkiye için durmak yok” dedi

ŞERİFOĞULLARI: MESELE S-400 DEĞİL; MESELE, ÖNLENEMEYEN YÜKSELİŞİMİZ!

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da destek mesajında; Mesele S-400 değil; Mesele, önlenemeyen yükselişimiz! CAATSA yaptırımları, ulusal güvenliğimiz için attığımız kararlı adımları, savunma sanayisindeki atılım politikalarımızı, Büyük ve Güçlü Türkiye hedeflerimizi engelleyemeyecek.” İfadelerini kullandı

ELAZIĞLI VATANDAŞLAR: SENİNLEYİZ YİĞİT ADAM!

Elazığlı vatandaşlar da yaptırırım kararını kınayarak hemşehrimiz Demir’e destek oldu. İşte Elazığ’dan Başkan Demir’e destek mesajlarından bazıları:

“Bu ülke kimseye de Amerika’ya da boyun eğmez”

“Dimdik yanındayız başkan”

“Laf olsun diye değil gerçekten ihtiyacınız olduğunda canımla, kanımla maddi manevi her zaman yanınızda olmak bana şeref verir. Kutlu yürüyüşünüzde rabbim den size kolaylık, sabır ve basiret dilerim. Her zaman yanınızda olduğumuzu bilin dualarımız sizinle”

“Seninleyiz yiğit adam!”

“Başkanım biz savunma sanayiinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Göz bebeğimizsiniz. Hep destek tam destek”

“Allah muvaffak etsin İnşaallah…Sizlerin hiç bir engel tanımayan kıymetli çabasıyla Ümmet bu medeniyetsizlerden kurtulacak.”

“Biz de sizlerin yanındayız kanımızın son damlasına kadar.”

“Sonuna kadar yanındayız”

“Sayın Başkanın her daim yanındayız bir vatandaş olarak sizinle gurur duyuyoruz. Biz sizinle güçlüyüz hep birlikte güçlüyüz durmak yok yola devam.”

“Bu millet arkanızda İsmail bey, hiç bir güç Allah’ın izni ile yolumuzdan döndüremeyecek.”

“Bu millet sonuna kadar arkanızda, ülkemiz için yaptığınız hizmetlerin aşkla, şevkle artması en büyük dileğimiz…”

“Anadolu deyimiyle; senin Allah’ ına kurban yiğit adam”

Rabbim her daim sizleri korusun, başkanım. Yanınızdayız.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.