Türkiye’de kayak sezonunun en erken açıldığı ve en geç kapandığı Hakkari’de yaklaşık bir metreyi bulan kar örtüsüyle kayak tutkunlarını ağırlamak için sezona merhaba dedi.

Şehir merkezine 12 kilometre mesafede bulunan 2 bin 800 rakımdaki Merga Bütan Kayak Merkezinin sezon açılışına Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, Ak Parti İl Başkanı Zeydin Kaya, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Emin Yıldırım, kurum amirleri ve yüzlerce kayak sever katıldı.

Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti kitap haline getirildi Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti kitap haline getirildi

Çocuk ve genç sporcular, ellerindeki Türk bayrakları ve meşalelerle pistten kayarak iniş gerçekleştirdi. Minik kayakçılar ellerindeki Türk bayraklarını sallarken gençler ise açtıkları Türk bayrağını Vali Çelik’e teslim etti. Açılış sonrası Gençlik Spor İl Müdürü Emin Yıldırım’dan teknik kayak eğitimi alan Vali Çelik. vatandaşlarla birlikte pistte kaymanın keyfini yaşadı.

Kayak sezonunun açılışında konuşan Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, "Merga Bütan Kayak Merkezinin açılışını bugün itibariyle yapıyoruz. Gençlerimizle birlikte çocuklarımızın da kayakla ne kadar alakalı olduğunu gördük. Gençlerimizin hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: