Gündem yoğun! İl Genel Meclisi bu konuları görüşecek

Elazığ İl Genel Meclisinin 2 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştireceği toplantının gündem maddeleri belli oldu. Meclisin gündemi yoğun. İşte İl Özel İdaresinin görüşeceği konular…

Büyütmek için resme tıklayın

Elazığ İl Genel Meclisi Toplantısı 2Mayıs2024tarihinde saat 11:00’de toplanacak toplantının gündem maddeleri belli oldu. İl Genel Meclisinin görüşeceği konular şöyle;

İl Özel İdaresi 2023 yılı Kesin Hesabının 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 47. maddesi gereğince görüşülüp karara bağlanması.

Elazığ TEKNOVA OSB Müteşebbis Heyetinde görev yapmak üzere 5 asil 5 yedek üyenin seçilmesi.

Elazığ Merkez ve 10 İlçe İnsan Hakları Kurullarında görev yapmak üzere 1 üyenin seçilmesi.

Merkez İlçe Hankendi Jandarma Karakol Komutanlığının Konuşlandığı Çalolar Mahallesinde bulunan 104 Ada 2 parsel üzerinde imar plan tadilattı yapılması için hazırlanmış 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planının onaylanması konusunun görüşülmesi.

İl Özel İdaresi 2023 Mali yılı bütçesinde Stratejik Plan ödeneği olarak, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Yol Yapım Giderleri Harcama Kaleminde bulunan ödeneğin ilgili harcama kalemlerine aktarılması konusu ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan raporun okunarak konunun görüşülmesi.

Merkez İlçe Çaydaçıra Mahallesinde bulunan Çubukbey Anadolu Lisesinde çevre düzenlemesi ve bakım - onarım yapılması konusu ile ilgili olarak hazırlanan " Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu" raporunun okunarak konunun görüşülmesi.

Merkez İlçeye bağlı Kelmahmut Köyünde bulunan mevcut Kanalizasyon Şebekesinin incelenmesi konusu ile ilgili olarak hazırlanan "Çevre ve Sağlık Komisyonu" inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi. 10- Merkez İlçesi Tadım Köyü sınırları içinde bulunan Kulakpınarı Şifalı Suyunun incelenerek İlimiz Turizmine kazandırılması amacıyla nelerin yapılabileceği konusu ile ilgili olarak " Turizm Komisyonu" tarafından hazırlanan inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi.

Baskil İlçesi Deliktaş Köyü sınırları içerisinde imar planı hazırlanarak köy yerleşik alanının tespiti ile ilgili "İmar ve Bayındırlık Komisyonu" raporunun okunarak konunun görüşülmesi.

Maden İlçesi sınırları içerisinde RES (Rüzgar Enerjisi Santrali) yapılması amacıyla, hazırlatılmış Uygulama İmar Planı ile Nazım İmar Planlarının onaylanması konusu ile ilgili olarak hazırlanan "İmar ve Bayındırlık Komisyonu" inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi.

Merkez İlçesi Kaplıkaya Köyü sınırları içerisinde 123 Ada 189 Parsel üzerinde GES (Güneş Enerjisi Santrali) yapılması amacıyla, hazırlatılmış Uygulama İmar Planı ile Nazım İmar Planlarının onaylanması konusu ile ilgili olarak hazırlanan "İmar ve Bayındırlık Komisyonu" inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi.

Kovancılar İlçesi Avlağı, Yeşilköy, Yarımca Köyü ve Merkez İlçe Sarılı, Tadım, Sakabaşı Köyü ile Sivrice İlçesi Kürk Köyünde Afetzede yerleşim alanı Uygulama İmar planının incelenerek onaylanması ile ilgili "İmar ve Bayındırlık Komisyonu" raporunun okunarak konunun görüşülmesi.

Keban İlçesi Kopuzlu Köyünde bulunan tarımsal arazilerin daha verimli kullanılması amacıyla nelerin yapılabileceği konusu ile ilgili olarak hazırlanan " Tarım ve Hayvancılık Komisyonu" inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi.

Keban İlçesi Güneytepe Köyünde bulunan İçme Suyu tesisinin incelenmesi ile ilgili olarak hazırlanan "Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu" inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi.

Sivrice İlçesi yol ağında bulunan Haftasar Köyü Karlık Mezrası yolunun incelenmesi ile ilgili olarak hazırlanan "AR-GE Komisyonu" inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi.

Merkez İlçe Tadım Köyü mevcut kanalizasyon tesisinin incelenmesi konusu ile ilgili olarak hazırlanan "Altyapı Hizmetleri Komisyonu" inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi.

Maden İlçesi yol ağında bulunan Kaşlıca Köyü Bük Merzarı (Karacalar) yolunun incelenmesi konusu ile ilgili olarak hazırlanan "Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu" inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi.

29 Nis 2024 - 15:28 Elaziğ/ Elaziğ- Gündem

Mahreç  Vedat Yetik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elazığ Fırat Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elazığ Fırat Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Elazığ Fırat Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Elazığ Fırat Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.