Baskil Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliğinden

     İLAN   BASKİL KAYMAKAMLIĞI            Milli Emlak Şefliği     SATIŞI YAPILAN TAŞINMAZLAR SIRA NOİLİ  İLÇESİMAHALLE...

     İLAN   BASKİL KAYMAKAMLIĞI
 
 
 
 
 
 
 
     Milli Emlak Şefliği
     SATIŞI YAPILAN TAŞINMAZLAR
SIRA NOİLİ  İLÇESİMAHALLE / KÖYADAPAR.CİNSİ YÜZÖLÇÜMÜ (M2)HAZİNE HİSSESİİMAR DURUMUTAHMİNİ BEDEL (TL)GEÇİCİ TEMİNAT (TL)İHALE TARİHİ İHALE SAATİ
1ElazığBaskilŞahaplı115146Ham Toprak11.880,00 m²Tam İmarsız600.000,00 TL150.000,00  TL29.04.202410:00
2ElazığBaskilSarıtaş101315Ham Toprak9.150,00  m²Tam İmarsız 237.500,00 TL  59.375,00 TL29.04.202410:15
3ElazığBaskilBeşbölük10117Ham Toprak145.162,08 m²Tam İmarsız2.200.000,00  TL550.000,00 TL29.04.202410:30
1- ) Yukarıda tapu bilgileri yazılı 3 adet taşınmazın satış ihalesi  2886 sayılı Devlet İhale Kanununun ilgili maddelerine göre,  ilan metninde gösterilen tarih ve saatte   Baskil  Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliği Makam odasında teşekkül edecek komisyon huzurunda yapılacaktır.
2-) İhaleye katılmak isteyen isteklilerin ihale saatine kadar;
     - Geçici teminatı yatırmaları; (Geçici teminat olarak kabul edilecek değerler: 1) Tedavüldeki Türk Parası, 2) Mevduat ve Katılım Bankalarının verecekleri süresiz teminat mektupları, 3) Hazine Müsteşarlığınca İhraç edilen Devlet İç borçlanma senetleri veya bu senetler yerine düzenlenen belgeler) 4) Taşınmaz satış ihalelerinde, dışarıda yerleşik kişiler ile geçimini yurt dışında temin eden Türk vatandaşlarından, teminat olarak Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasınca belirlenen konvertibl döviz)
     - Yasal yerleşim yerini gösterir belgeyi vermeleri,
     -  Tebligat için Türkiye’de adres göstermeleri,
     - Gerçek kişilerin T.C. Kimlik numarasını bildirmeleri ve nüfus cüzdanı suretini vermeleri, tüzel kişilerin vergi kimlik numaralarını bildirmeleri, Özel Hukuk tüzel kişilerinin, İdare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu ticaret veya sanayi odasından yahut benzeri mesleki kuruluştan, ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekaletnameyi ihale saatine kadar vermeleri; kamu tüzel kişilerinin ise tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belgeyi vermeleri gerekmektedir.
3-) Hazine taşınmazlarının satışı KDV’den müstesna olup, 5 yıl süreyle Emlak Vergisine de tabi değildir. Satış bedelinin belediye ve mücavir alan sınırları içerisinde 5.000,00 TL, bu sınırlar dışında ise 1.000,00 TL’yi geçmesi halinde satış bedeli taksitle ödenebilir. Satış bedelinin taksitle ödenmesi halinde, bedelin en az dörtte biri peşin, kalanı en fazla iki yılda, eşit taksitlerle ve üçer aylık dilimler halinde kanunî faizi ile birlikte tahsil edilir.
4-) Satış/ kiralama yapılacak taşınmaz mal,taşınır mal ve irtifak hakkı ihalelerinden doğacak her türlü vergi,resim,harç alıcıya aittir.
5-) İhalelere ilişkin şartname ve ekleri mesai saatleri dahilinde Baskil Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliğinde ücretsiz olarak görülebilir.
6-) İhale komisyonu gerekçesini belirtmek suretiyle ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. Bir ihalenin süresinden önce bitmemesi durumunda takip eden ihaleler o ihalenin bitimine müteakip kaldığı saatten itibarensırayla devam edecektir.
7) Posta ile yapılacak müracaatlarda teklifin 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 37. maddesine uygun hazırlanması ve teklifin ihale saatinden önce komisyona ulaşması şarttır. Postada meydana gelebilecek gecikmelerden dolayı İdare veya komisyon herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
8-) İta Amiri İhale kararını 15 (onbeş) iş günü içerisinde onaylar veya iptal eder.                                    
9-) İhale ilanı www.milliemlak.gov.tr  ve http//elazig.csb.gov.tr// adresinden görülebilir.                                                                   
10-)Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermaye İşletme Yönetmeliğine istinaden satış işlemlerinde satış bedeli,sınırlı ayni hak tesisi (irtifak hakkı) ve kullanma izni verilmesi işlemlerinde yıllık bedeller üzerinden işle bedeli olarak,
5 milyon TL'ye kadar olan kısmı için %1 (yüzde bir),5 milyon TL'den 10 milyon TL'ye kadar kısmı için %0,5 (binde beş),10 milyon TL' yi aşan kısmı için %0,25 (onbinde yirmi beş) oranında Döner Sermaye Bedeli tahsil edilecektir.
11-) Satışı yapılan taşınmazın, satış bedelinin peşin ödenmesi halinde yüzde yirmi indirim uygulanır.
İLAN OLUNUR

#ilangovtr

Basın No ILN02018016

18 Nis 2024 - 00:00 Elaziğ/ Baskil- Resmi İlanlar

Mahreç  Beyza Bişkin


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elazığ Fırat Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elazığ Fırat Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Elazığ Fırat Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Elazığ Fırat Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.