Elazığ’da uzman psikolog “Kış hüznü” konusunda uyardı Elazığ’da uzman psikolog “Kış hüznü” konusunda uyardı

Kadınlar yorgunken bile güzel gözükmek ister. Ama güzelliklerini de abartmadan sergilemek isteyen de birçok sayıda kadın var. Peki hem güzel hem de natürel gözükmek adına sonbaharda saç ve makyaj trendleri nasıl olmalı? Bu ve merak edilen diğer konuları da işin uzmanına kuaför Çiğdem Babür’e sorduk. İşte Babür’ün www.elazigfirat.com’a verdiği özel açıklamaların detayları da haberimizde saklı…

Saç renginizdeki ufak değişikliklerle; sonbaharı güzel karşılayıp güzel uğurlamak mümkün!

En az saç kesimi kadar saç renginin de son derece önemli olduğunu vurgulayan Kuaför Babür; “Sonbaharda kuaförünüze saçlarınız için ziyaret etmek istiyorsanız; özellikle sıcak yansımalı saçlar sonbaharın soğuk iklimini ısıtmaya elverişli.  Kararlı, yumuşak bakır görünümü ise iddia dozu yüksek ve bakışları üzerine toplama da garantidir. Kahveler size fazla klasik geliyorsa minimal değişikliklerle görünümünüze hareket katmak istiyorsanız; saklambaç oynayan karamel balyajlar kullanarak kahve saçlara boyut kazandırabilirsiniz” diyerek saçların renginin de mevsimlerle  pek tabi uyumlu hâlâ getirilebileceğine dikkat çekti.

Bronz ve kahve tonları sonbaharın vazgeçilmez tonları!

Sonbaharın saç trendleri hakkında bilgi verdikten sonra sonbaharda ne tarz bir makyaj yapılması gerektiğine de dikkat çeken Kuaför Babür; “Nasıl ki moda dünyası her sezon farklı bir ruha bürünerek güncelleniyorsa bu durum makyaj için de geçerli. Sonbaharın yükselişe geçen makyaj trendleri; bronz, kahverengi far ve parlak nude dudaklar makyajın en önemli parçalarındandır. Ayrıca ten ve göz makyajını hafif tutarak; sade dudaklara odaklanan görünümler de sonbaharın trendleri arasında” diyerek sade ve güzel görünmenin ipuçlarını aktardı.