Cumhuriyetin 98. yıl coşkusu mesajlara da yansıdı…

Cumhuriyetin 98. yılı dolayısıyla siyasiler, bürokratlar ve de STK temsilcileri birbiri ardına kutlama mesajları yayımladı.

GÜNDEM 28.10.2021, 16:15
Cumhuriyetin 98. yıl coşkusu mesajlara da yansıdı…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu ülkemizin her yerini kuşattığı gibi ilimizi de kuşattı. Bu özel gün dolayısıyla siyasiler, bürokratlar ve de STK temsilcileri birbiri ardına kutlama mesajları yayımladı. İşte o mesajlar…

REKTÖR GÖKTAŞ: CUMHURİYET, KAHRAMANLIĞIN ESERİDİR!

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Rektör Prof. Dr. Göktaş, mesajında şu ifadelere yer verdi: Aziz milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlattığı ve büyük fedakârlıklarla kazandığı eşsiz zafer neticesinde kurulan Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyet, her türlü imkânsızlıklara rağmen çok ağır bedeller ödenerek, örnek vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla gösterilen kahramanlığın eseridir. Nitekim ezelden beridir hür yaşamış Türk Milleti, Kurtuluş Savaşı’nı da bu azimle kazanmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyet, geleceğimizin de en büyük güvencesidir. Milletimizin bağımsızlığından ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya ilan eden Cumhuriyet, çağdaş dünyada hak ettiğimiz yeri alma kararlılığımızın da göstergesi olmuştur. Bilim ve teknolojide, kültür, sanat ve sporda her geçen gün daha da ön plana çıkan, kalkınmışlık ve gelişmişlik göstergeleri sürekli yükselen; Büyük Atatürk’ün ‘En Büyük Eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti Devleti milletimizin azim ve kararlılığıyla sonsuza kadar yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; canlarını bu vatan, millet ve devlet uğruna feda eden, sahip olduğumuz tüm değerleri bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

MÜDÜR GÜRTÜRK: ÇOCUKLARIMIZI YARININ GÜÇLÜ TÜRKİYESİ’NE HAZIRLIYORUZ!

29 EKİM Cumhuriyet Bayramı ile mesaj yayımlayan İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bir asırlık şanlı geçmişe sahip milli mücadelenin zafere ulaşmasında ve yeni devletimizin kuruluşunda görev üstlenen kahramanlarımızı saygı, şükran ve minnetle yad ediyorum. Türkiye, bağımsızlık mücadelesini en başından en sonuna kadar milletinin azim ve kararlılığı, sarsılmaz inancı ve Hakk'ın ve haklının yanında durarak, zalimin değil mazlumun yanında saf tutarak yapmıştır. Cumhuriyetimizin 98. yaşına erişmesinin kıvancını duyduğumuz bu kutlu günde, en kıymetli emanetimiz olan bu büyük değerimizi gelecek nesillere kavratmanın, onlar eliyle ülkemizi daha güzel günlere eriştirmenin sorumluluğunu eğitim camiası olarak hassaten taşıyoruz.  100'üncü yaşına yürüyen Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içerisinde, içerisinde bulunduğumuz coğrafyanın tüm zorluklarına rağmen bölgesinde ve dünyada hâkim kılacak adımları atarken, gençlerimize çok daha büyük görevler düştüğünün bilinciyle eğitim camiası olarak çocuklarımızı yarının güçlü Türkiye’sine hazırlıyoruz” dedi. Gençlere de seslenen Müdür Gürtürk; “Gençler, okuyarak, düşünerek, üreterek, devletine ve milletine bağlı, şanlı bayrağının gölgesine sığınmış mazlum milletlere merhamet ve adaletle yaklaşarak anahtarını elinde tuttuğunuz güçlü Türkiye'nin kapılarını sonuna kadar aralayınız. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin ilanının 98. yılında İstiklal Savaşı'nın tüm kahramanlarını; öğretmen, asker, polis ve görev azmiyle çalışırken bu vatan uğruna canını feda etmiş her bir şehidimizi; cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN IŞIKVER: CUMHURİYETİMİZE HAYAT VEREN RUH, TIPKI 98 YIL ÖNCE OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE DİPDİRİ YAŞAMAKTADIR!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver; “Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletimizin azim ve kararlılığı ile vücut bulmuş büyük bir eserdir. Bu eser, sahip olduğu vizyonla daima ileriye bakan, özgüvenini sağlam tutan, heyecan ve şevkle mücadele eden bir milletin bugünkü nesillere en değerli armağanıdır. Vatan, bayrak ve mukaddesatı uğruna hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ve her türlü zorluğa göğüs geren Milletimizin kahraman evlatları Malazgirt'ten Çanakkale'ye kadar tarihinin her döneminde asil ve kararlı duruşuyla insanlığa barış, huzur ve umut olmuştur. Irk, din, dil, inanç ve cinsiyet farkı gözetmeksizin her Türk vatandaşının özgürlüğü ve eşitliği temeline dayanan Cumhuriyet, bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü ve dayanışmamızı sağlayan, güçlü bir Türkiye ideali etrafında birleştiren ortak ve vazgeçilmez değerimizdir. Dün olduğu gibi bugün de büyük devlet olmanın şuur ve haysiyetine sahip olan necip milletimiz; birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin, geleceğini karartmaya teşebbüs edenlerin hesaplarını daima hezimete uğratmıştır ve uğratacaktır. Zira İstiklal Harbimizi zafere taşıyan,. Bu duygu ve düşüncelerle; canlarını bu vatan, millet ve devlet uğruna feda eden, sahip olduğumuz tüm değerleri bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, değerli Elazığlı hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

BAŞKAN ARSLAN: CUMHURİYET EN BÜYÜK FAZİLETTİR!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan’ın mesajı şöyle: Aziz Cumhuriyetimizin 98’inci yaşını büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz. İnanıyoruz ki; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, bütün bir milletin desteğiyle verilen milli mücadelenin ardından kurulan Cumhuriyet en değerli fazilettir. Milletin iradesinin hâkim olduğu yönetim biçimi, içinde bulunduğumuz yüzyıla en çok yakışandır.

Cumhuriyetimiz bir asra yaklaşan süreç içerisinde her geçen gün daha da güçlenmiş ve köklenmiştir. Bizden öncekiler, sonrasında da bizler ömürlerimiz boyunca bu güzel yapıya katkı vermeye çalıştık. Eminim ki bizden sonraki nesiller de Atatürk’ün ‘Cumhuriyet daima payidar kalacaktır’ sözünü ilelebet gerçek kılacaklar ve hassasiyetle, özenle korumaya devam edeceklerdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Bu vesile ile tüm halkımızın, Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

BAŞKAN KARATAŞ: CUMHURİYET İDEAL YÖNETİM BİÇİMİDİR!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlanan Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş; “Binlerce yıllık devlet tecrübemizden yola çıkarak kültürel birikimimizi de üstüne ekleyerek şekillendirdiğimiz Cumhuriyet rejimi, yüksek ahlaki değer ve niteliklere bağlı, millet egemenliğine dayalı, bireyi kuldan yurttaş konumuna yükselten aydınlanmayı esas alan en ideal yönetim biçimidir. Acımasız bir işgale karşı destansı bir mücadele ile kahramanca savaşarak milli birliğimizi tesis eden ve bizlere özgürlüğümüzü kazandıran Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki ecdadımızın büyük fedakârlıklarla kurup gelecek nesillere emanet ettiği Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmak, bu topraklar üzerinde yaşayan her bireyin en öncelikli görevidir. İçinden geçmekte olduğumuz bu zor günlerde devletini ve vatanını kaybetmenin ne denli acı sonuçlar doğurduğuna bizzat şahit oluyoruz. Canları pahasına vatanımızı kurtaran, Cumhuriyetimizi kuran ve koruyan ecdadımızla ve vatan evlatlarımızla ne kadar gurur duysak azdır. Bizlere bu cennet vatanı ve devletimizi hediye eden İstiklâl mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi şükran, saygı ve rahmetle anıyorum. Emanetlerine sahip çıkacağımıza, devletimizi korumak, yaşatmak ve gençlerimize daha güzel bir gelecek bırakmak için her türlü fedakârlığı göstereceğimize söz veriyoruz.
Geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan atılım ve başarılarının, bütün zorlu engellerin aşılması konusunda bizlere güç vermesi dileğimizle Cumhuriyetimizin ilanının 98. Yıl dönümünü kutluyorum.

BAŞKAN YILMAZ: CUMHURİYET; DESTANSI BİR ZAFER!

Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) Elazığ Şube Başkanı Abdulkerim Yılmaz,29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Yılmaz; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kahraman silah arkadaşları ve milletimizle birlikte kazandığımız destansı zaferimiz yüzyıllar boyu var olmaya devam edecektir. İnsanlık tarihi, milletlerin böylesine sarsılmaz bir ortak iradeyle kendi kaderlerini kendi elleriyle yazdıklarına çok nadir şahit olmuştur. 29 Ekim 1923 Tarihinde Cumhuriyet’in ilanı ve milletin kayıtsız şartsız egemenliği kabul edilerek bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur. Kahraman milletimiz geçmişte vatan topraklarına karşı yönelen tehditleri nasıl yok ettiyse, bu günde aynı şekilde her tür tehdidi ortadan kaldırabilecek güçtedir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.

(Haber Merkezi)

banner3
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
7
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 29 Kasım 2021
İmsak 05:46
Güneş 07:13
Öğle 12:16
İkindi 14:48
Akşam 17:10
Yatsı 18:31
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 14 36
2. Konyaspor 14 26
3. Hatayspor 14 26
4. Alanyaspor 14 24
5. Fenerbahçe 13 23
6. Başakşehir 14 22
7. Karagümrük 14 22
8. Galatasaray 14 22
9. Adana Demirspor 14 20
10. Beşiktaş 14 20
11. Antalyaspor 14 18
12. Gaziantep FK 14 18
13. Altay 14 17
14. Sivasspor 14 16
15. Giresunspor 14 16
16. Kayserispor 14 16
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 14 13
18. Göztepe 13 10
19. Kasımpaşa 14 10
20. Rizespor 14 10
Takımlar O P
1. Ümraniye 13 27
2. Ankaragücü 14 27
3. Eyüpspor 14 27
4. Bandırmaspor 13 25
5. Erzurumspor 12 25
6. İstanbulspor 13 20
7. Tuzlaspor 12 20
8. Kocaelispor 13 20
9. Samsunspor 13 19
10. Adanaspor 14 18
11. Menemenspor 13 17
12. Gençlerbirliği 13 17
13. Boluspor 13 16
14. Denizlispor 13 15
15. Bursaspor 13 14
16. Manisa FK 14 14
17. Ankara Keçiörengücü 13 13
18. Altınordu 14 13
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Chelsea 13 30
2. Man City 13 29
3. Liverpool 13 28
4. West Ham 13 23
5. Arsenal 13 23
6. Wolverhampton 13 20
7. Tottenham 12 19
8. M. United 13 18
9. Brighton 13 18
10. Leicester City 13 18
11. Crystal Palace 13 16
12. Brentford 13 16
13. Aston Villa 13 16
14. Everton 13 15
15. Southampton 13 14
16. Watford 13 13
17. Leeds United 13 12
18. Burnley 12 9
19. Norwich City 13 9
20. Newcastle 13 6
Takımlar O P
1. Real Madrid 14 33
2. Atletico Madrid 14 29
3. Real Sociedad 15 29
4. Sevilla 14 28
5. Real Betis 15 27
6. Rayo Vallecano 15 24
7. Barcelona 14 23
8. Athletic Bilbao 14 20
9. Espanyol 15 20
10. Valencia 15 19
11. Osasuna 14 19
12. Villarreal 14 16
13. Celta de Vigo 15 16
14. Mallorca 15 16
15. Deportivo Alaves 14 14
16. Granada 14 12
17. Cádiz 15 12
18. Elche 14 11
19. Getafe 15 10
20. Levante 15 7