Haber: Kübra TÜRKAN

Elazığlılar uzun yıllardır beklediği stadyuma kısa bir süre sonra kavuşacak kavuşmasına lakin stadyumun eski ismi ile anılmayacak olmasına birçok kişi tepki göstermiş ve yıllardır Elazığlılar stadyumun; Elazığ Atatürk Stadyumu olarak hem hafızalara hem de gönüllerine kazındığını ifade edip durmuşlardı. Siyasiler de bu konuyu gündemlerine taşımıştı.

Fırat Gazetesi olarak konuyu gündeme de taşımıştık

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, konuyu Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu’na ilettiğini aktarmış. AK Parti MKYK Üyesi, Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut da stadın tabelasının sehven bu şekilde olduğuna dair bir açıklamayı kamu oyu ile paylaşmıştı. Çalışma arkadaşımız Lokman Polat da geçtiğimiz haftalarda “Atatürk” isminin silindiği stadyumda ilk maçın tarihi belli oldu başlığı altında gazetemizin manşetinden bir habere yer vermiş ve bu haber ulusal basının da dikkatini çekmişti.

Stadyumu açmak, tabelasını değiştirmekten kolaymış (!)

Saatler sonra kapılarını Elazığlılara açacak stadyumun sehven asıldığı öne sürülen tabelasının değişmediğini görmek; Elazığlıların stadyum sevincine gölge düşürdü. Haliyle Elazığlılar; stadın gerçek isim tabelasının ne zaman yerine getirileceğini merak ediyor ve Elazığlılar; “Madem bu tabela sehven asıldı bunu değiştirmek çok mu güç?” şeklinde de yorumlarda bulunmayı ihmal etmiyor.

“Atatürk” isminin silindiği stadyumda ilk maçın tarihi belli oldu “Atatürk” isminin silindiği stadyumda ilk maçın tarihi belli oldu

Stadyumun tabelası asıldı; “Elazığ Stadyumu” Stadyumun tabelası asıldı; “Elazığ Stadyumu”