ŞERİFOĞULLARI; HER TÜRLÜ ÖVGÜ VE TAKDİRİ HAK EDİYOR!

Başkan Şerifoğulları, deprem ve pandemi sürecini en iyi şekilde yönetti! Göreve geldiği günden itibaren her türlü olumsuzluğa rağmen projelerini aksatmadan devam ettiren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, gönülleri feth etmeye devam ediyor. Deprem ve pandemi sürecini en iyi şekilde yöneten Başkan Şerifoğulları, ekibi ile birlikte özverili bir şekilde çalışıp her alanda vatandaşın yanında oldu.

BÖLGE 13.10.2020, 18:16 13.10.2020, 18:16
ŞERİFOĞULLARI; HER TÜRLÜ ÖVGÜ VE TAKDİRİ HAK EDİYOR!
Başkan Şerifoğulları, deprem ve pandemi sürecini en iyi şekilde yönetti!

Göreve geldiği günden itibaren her türlü olumsuzluğa rağmen projelerini aksatmadan devam ettiren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, gönülleri feth etmeye devam ediyor. Deprem ve pandemi sürecini en iyi şekilde yöneten Başkan Şerifoğulları, ekibi ile birlikte özverili bir şekilde çalışıp her alanda vatandaşın yanında oldu.  Elazığ’ın gelişimi ve daha modern görünümü için çalışmalarına devam eden Başkan Şerifoğulları, söz verdiği projeleri tek tek hayata geçiririyor. Halka dokunan, onların talepleri doğrultusunda projelerine yön veren Başkan Şerifoğulları, vatandaşların da takdirini topluyor. 

 

 

Haber: Aysun ÇETİN/Özel

Elazığ Belediyesi, oldukça yoğun tempoda ve çok üretken bir şekilde yorulmaksızın çalışmalarını sürdürerek ilimize çağ atlatacak projeler üzerinde de hassasiyetle duruyor. 24 ocak depremi ve hemen akabinde koronavirüs sürecini en iyi şekilde yöneten başkan Şerifoğulları ekibiyle birlikte her türlü övgü ve takdiri hak ediyor.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI,  HER ALANI GÜZELLEŞTİREN ÇALIŞMALAR ORTAYA KOYUYOR!

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın önemli projeleri arasında yer alan ve geçtiğimiz aylarda yapımına başlanan Ulukent Mahallesi Kanal Yanı Çevre Düzenlemesi ve Park Yapım Projesi büyük oranda tamamlandı.

KENT ESTETİĞİNE YAKIŞIR BİR ÇALIŞMA

Ulukent ve Doğukent mahalleleri başta olmak üzere şehrin doğusuna canlılık kazandıracak proje kapsamında, kazı dolgu ve kanal sağ-sol perdeduvar çalışmaları tamamlandı. Elektrik tesisatı alt yapı çalışmalarının da bittiği alanda, kameriye ve oturma alanları ile bisiklet ve yürüyüş yolları yapım çalışmaları sürüyor. Toplam 37.000 m2 alan üzerinde inşa edilen park alanında; 27.000 m2 yeşil alan, 248 m2 çocuk oyun alanları, 84 m2 fitness alanları, 1.760 m2 bisiklet yolu, 2.768 m2 gezinti yolu yer alacak. Parkın, yeşil alan açısından zengin olması ise şehre hem nefes aldıracak hem de vatandaşların aileleriyle birlikte huzurlu vakit geçirebilmesine imkân sunacak.

ELAZIĞ BELEDİYESİ ATÖLYELERİNDE ÜRETİM DEVAM EDİYOR

Elazığ Belediyesi, şehrin ihtiyaçlarını karşılamak ve kent estetiğine değer katmak amacıyla kendi atölyelerinde ürettiği otobüs durağı, bank ve kent mobilyalarını şehrin dört bir yanında hizmete sunuyor. Elazığ Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü atölyeleri, kent genelinde park, bahçe, okul ve ibadethanelerde kullanılan mobilya üretim çalışmalarını sürdürüyor. Belediye kaynaklarını etkin ve verimli bir şekilde kullanarak gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında son bir yılda bin 344 adet bank,  76 adet otobüs durağı, 50 adet kedi evi, 61 adet köpek evi ile bin 769 adet masa sandalye vb başlıklardaki ofis malzemesi üretimi gerçekleştirilerek ihtiyaç duyulan noktalarda hizmete sunuldu.  Düşük bütçeyle ve kendi deneyimli personeliyle üretim yapan Destek Hizmetleri Müdürlüğü atölyelerinde üretilen kent mobilyaları, şehrin ihtiyaçlarını gidermesinin yanı sıra ilçe ve komşu il belediyelerine de destek sağlıyor.

 

MİNİ TERMİNAL BİNASI İNŞAATI YÜKSELİYOR

Şehrin gelişimine değer katan ve çalışmalarıyla dikkat çeken Elazığ Belediyesi birçok olumsuzluğa rağmen projelerini aksatmıyor. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında yer alan Mini Terminal binası yapım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

TERMİNAL BİNASI İKİ ANA MERKEZDEN HİZMET VERECEK

Toplam 7500 m2 alan üzerine inşa edilen ve 1329 m2 kullanım alanına sahip olacak Mini Terminal binasının temel beton döküm çalışmaları tamamlandı. Elazığ’ın ilçe ve komşu şehirlerarasında ki ulaşım hizmetini sağlayacak terminal binası, iki ana merkezden vatandaşlara hizmet verecek. Mini terminalden Malatya, Ağın, Baskil, Keban ve Sivrice’ye, doğu terminalinden ise Arıcak, Alacakaya, Karakoçan, Kovancılar, Maden, Palu ve komşu illere ulaşım hizmeti sağlanacak. Mini Terminal binası bünyesinde; güvenlik-danışma, emanet odası, bekleme salonu, kafeterya, yönetim ofisi, 6 adet bilet satış ofisi, personel odası, şoför dinlenme odası, 10 adet yarı açık peron ve 55 adet üstü açık peron yer alacak. 2021 yılı içerisinde tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulması planlanan mini terminal binası, yeni haliyle iller ve ilçeler arası ulaşım bağlantısına kalite ve konfor kazandırmış olacak.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI KENT-KÖY PROJESİNİ İNCELEDİ

Başkan Şahin Şerifoğulları, kentin alt yapı ve çevre düzenlemeleri gibi fiziki yapısıyla ilgili çalışmaları yaparken çocukları da unutmayıp onların, sosyal, kültürel ve sportif açıdan gelişmesini sağlayacak mekan aktiviteleri gerçekleştirmeye de önem gösteriyor. Başkan Şerifoğuları, Elazığ’ın her alanına dokunan çalışmalarla Elazığ’ın da takdirini topluyor.

 AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR

Başkan Şerifoğulları’nın  çocuklara yönelik sosyal projeleri arasında yer alan ve ziyaretçilerini ağırlamak için gün sayan Kent-Köy Projesinde çalışmalar son aşamaya geldi. Başkan Şerifoğulları, Kent-Köy Ppojesindeki son aşamayı  görmek üzere, alanda incelemelerde bulundu. Çaydaçıra Mahallesi TOKİ 1. Etap Konutları arkasında yer alan sosyal projede, inşa ve çevre düzenleme çalışmaları bitti. Yeşillendirme ve çalı grubu bitki dikim çalışmaları ise hızla sürdürülüyor.

AMAÇ ÇOCUKLARI DOĞAL YAŞAMLA TANIŞTIRMAK

Beton binalar arasında sıkışmış çocuklar için hayata geçirilen önemli projede, çocukların kitap ve tabletlerden bildikleri hayvanları daha yakından görmesi, sofralarımıza gelen organik ürünlerin nasıl yetiştirildiğini bilmesi, emeğin ve alın terinin ne demek olduğunu anlaması, kısaca öz kültürünü benimsemesi ve yaşatması amaçlanmaktadır. 45.000 metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve tarih temalı Osmanlı, Selçuklu, Orhun ve Cumhuriyet giriş kapılarının yer aldığı projede, çocuk eğitim ve aktivite noktaları, meyve bahçeleri, köy çeşmesi, yel değirmeni, su değirmeni, köy kahvesi, organik ürün marketi, midilli at, kuzu, ördek, kaz, tavuk gibi hayvanların bulunduğu çiftlik alanı, kondisyon alanı, bisiklet parkuru, yürüyüş alanları, mescit ve otopark mevcut.

ELAZIĞ BELEDİYESİ PANDEMİ SÜRECİNİN EN BÜYÜK KAHRAMANLARINDAN

Elazığ Belediyesi Evde Bakım ve Temizlik Hizmeti ekipleri, yaşlı, engelli, kimsesiz ve bakıma muhtaç vatandaşların yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla ev ev dolaşarak temizlik ve dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor.  Alınan talepler doğrultusunda ekipler tarafından evlerde yerler, halılar süpürülüp siliniyor, toz alınıyor, cam, kapı ve çerçeveleri temizleniyor, mutfak, tuvalet ve banyo temizliği yapılıyor, balkonları yıkanıyor. Ekiplerin titizlikle gerçekleştirdiği çalışmalarla tertemiz hale getirilen evler, sahiplerine teslim ediliyor.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI SEDANUR’UN TABLET İSTEĞİNE KAYITSIZ KALMADI

Başkan Şerifoğulları, babasının öğrencileri için tablet isteğinde bulunan 15 yaşındaki Sedanur’un talebine, kayıtsız kalmadı.  Kısa süre önce sosyal medya aracılığı ile kendisine ulaşarak Yurtbaşı Şeker İlkokulu’nda öğretmenlik yapan babasının, öğrencileri için tablet isteyen Sedanur’un mesajına dönüş yaptı ve istediği tabletleri kendilerine ulaştırdı.

BALAKGAZİ PARKI VE HARPUT CAM SEYİR TERASI PROJESİNDE SONA GELİNDİ

Şerifoğulları’nın vizyon projeleri arasında yer alan ve Harput’u hak ettiği değere ulaştırmak için şehre hâkim bir noktada inşa edilen Balakgazi Parkı ve Harput Cam Seyir Terası, ziyaretçilerini ağırlamak için gün sayıyor.

DOĞAL TAŞLARLA İNŞA EDİLDİ

Tarihi kimliğiyle önemli bir turizm potansiyeline sahip Harput’ta, Balakgazi Parkı önünde kayalıklar üzerine inşa edilen cam seyir terasında çalışmalar hızla ilerliyor. Bu kapsamda beton zemin çalışmaları, çelik konstrüksiyon işlemleri, peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarının büyük oranda tamamlandığı proje hizmete sunulduktan sonra Harput’a farklı bir cazibe kazandıracak. Süs ve çalı grubu bitkileri açısından zengin olan proje sosyal donatı alanlarıyla da dikkat çekiyor. Kameriyeleriyle, dekoratif oturma birimleri ve gezinti yolarıyla donatılan alanın zemini ise Elazığ’a özgü Bazalt ve krem taşlarla kaplanmış durumda. Alanda ayrıca onyx mermerle çevrelenmiş kademeli süs havuzunun yapım çalışmalarını tamamlayan ekipler kauçuk malzeme seriminin yapıldığı farklı bir alanı ise oyun oynamaları için çocuklara ayırdı.

DEKORATİF AYDINLATMA ÇALIŞMALARI BİTTİ

Projenin etrafına örülen taş duvarın üzerini patlatma körpe taş ile kaplayan ekipler, dekoratif aydınlatma çalışmalarının tamamını bitirmiş durumda. Özellikle havuzların etrafını ve cam seyir terasının içerisini gece aydınlatması ile donatan ekipler gündüz ayrı gece ise apayrı bir görünümle ziyaretçilerin karşısına çıkacak. Özellikle yaz aylarında sunduğu serin hava ve eşsiz manzarayla hemşerilerimizin ve il dışından gelen ziyaretçilerin buluşma noktası olan tarihi mekânda, vatandaşlarımızın araç park etme sıkıntısı yaşamaması için ayrılan otopark alanının peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.

GÜMÜŞKAVAK EK HİZMET BİNASI İNŞAATI BİTMEK ÜZERE

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında yer alan ve hızlı bir şekilde yapımına başlanan Gümüşkavak Belediyesi Ek Hizmet Binası inşaatında sona gelindi. Kaba inşaat işlerinin tamamlandığı projede dış cephe, yalıtım ve boya-badana işlemleri yapılıyor.

“YEDİDEN YETMİŞE HERKESE HİTAP EDECEK”

870 metrekare kullanım alanına sahip projenin hayata geçirilmesindeki asıl amacın belediyecilik hizmetlerinin daha kolay verilebilmesi ve vatandaşların kamu hizmetinden daha hızlı ve etkin bir şekilde yararlanabilmesi. Her yaştan vatandaşlara hitap edecek proje, tamamlandıktan sonra bay-bayan spor salonları, soyunma odaları, kurs salonları, ofisler ve ticaret merkezleri yer alacak.

AKILLI KAVŞAK VE EBUKOM  PROJE İHALESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında yer alan Akıllı Kavşak ve Ulaşım Koordinasyon Merkezi (EBUKOM) Projesi hayata geçiyor. Şehir içi trafiği rahatlatma noktasında önemli bir adım olarak hayata geçirilecek projeye ilişkin ihale gerçekleştirildi.

12 NOKTADA AKILLI KAVŞAK UYGULAMASI

Proje ile trafiğin yoğun olduğu kavşaklara yeni nesil Akıllı Kavşak Yönetim Sistemi yerleştirilerek trafik modern ve akıllı bir şekilde yönetilecek. 12 kavşağa kurulacak dinamik sistem sayesinde, kavşaklar trafik yoğunluğuna göre yönetilecek, sinyal süreleri optimize edilerek, yoğun kollara daha uzun süre geçiş hakkı sağlanacak. Böylece kavşak kapasite kullanımı artacak ve bu sayede araçların trafikte bekleme süreleri minimize edilerek hem yakıt tasarrufu sağlanacak, hem de karbon emisyonu salınımı azaltılarak çevrenin korunmasına katkı sağlanmış olacak. Şehir içi 28 kavşakta ise uzaktan erişim ile merkezden sinyalizasyon programlarına anlık müdahale edilecek.

ŞEHRİN TRAFİK YÖNETİMİ SAĞLANACAK

Proje doğrultusunda araç sayım kameralarından elde edilen veriler kurulacak Elazığ Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezine aktarılarak şehrin trafik yönetimi sağlanacak. Alınacak veriler doğrultusunda kavşaklara anında müdahale edilerek, şehir tarfik yoğunluğu haritası elde edilecek. Ayrıca şehrin muhtelif yerlerine kurulacak olan Dağıtım Yönetim Sistemi (DMS) sayesinde trafik yoğunluğu baz alınarak sürücü yönlendirmesi yapılacak ve trafik akış hızı artırılmış olacak. Akıllı Kavşak Sistemi Kurulacak Noktalar; Tofaş Kavşağı, Hazardağlı Kavşağı, Çaydaçıra Kavşağı, Orman Kavşağı, Karayolları Kavşağı, Ahmet Aytar Kavşağı, Stadyum Kavşağı, Kültürpark Kavşağı, SGK Kavşağı, Çimento Kavşağı, Alirıza Septioğlu Kavşağı, İtfaiye Kavşağı.

SONBAHAR YAĞIŞLARI ÖNCESİ MAZGALLAR TEMİZLENDİ

Elazığ Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, mevsim koşulları gereği il genelindeki bütün mazgal ve kanalizasyon rögarlarını temizleyerek içlerinde biriken hafriyat, kâğıt, mil, çakıl ve izmarit gibi yabancı maddeleri topladı. Özellikle yağmur suyu alt yapısını temizleyen ekipler,sonbahar yağışları sonrası oluşabilecek tıkanıklıklara karşı önceden tedbirini almış oldu.

BOZUK OLAN MAZGALLAR YENİLERİYLE DEĞİŞTİRİLDİ

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan deneyimli ekiplerin gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında tek tek yerlerinden çıkarılarak temizlenen mazgallar tekrar yerlerine takıldı. Kullanıma bağlı olarak deforme olmuş mazgallar ise yenileriyle değiştirilerek daha kaliteli duruma getirildi.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, “HEDEF DAHA YEŞİL BİR ELAZIĞ”

Başkan Şahin Şerifoğulları, hayata geçirdiği projeleri yerinde incelemeye devam ediyor.  Yeşil Kuşak Projesi kapsamında Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde başlatılan yeşillendirme çalışmalarını, yerinde inceledi.  Başkan Şerifoğulları, daha yaşanılabilir bir Elâzığ için şehrin ana arterlerinden olan Zübeyde Hanım Caddesi yürüyüş yolu güzergâhında başlatılan park yapım çalışmalarında gelinen aşamaya ilişkin yetkililerden bilgi aldı.

Daha yeşil bir Elâzığ hedefi doğrultusunda çalıştıklarını belirten Başkan Şerifoğulları; ‘Şehrin doğusundan batısına bütün mahallelerimizde park ve yürüyüş yolları yapım çalışmalarımız devam ediyor. Yaşadığımız alana değer katacak çalışmaları ekiplerimiz hızlı bir şekilde hayata geçiriyor. DSİ’nin ön tarafına yapacağımız yeni park alanı şehir merkezine değer katacak. Estetik açıdan da bu alanın daha yeşil ve ferah görünmesini sağlayacak. Vatandaşlarımızın da rahatlıkla kullanabileceği yeni sosyal alan, eski Viroloji Parkı’nın bulunduğu alandan başlayarak Yahya Kemal Caddesi’ne kadar devam edecek. İçerisinde yürüyüş yolu, oturma birimleri, pergola ve ahşap arkatlar ile çeşitli süs ve çalı grubu bitkilerinin yer alacağı parkımızı son olarak dekoratif aydınlatma sistemleriyle de modern bir görünüme büründürerek hemşerilerimizin hizmetine sunacağız’ dedi.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI "DOĞUDAN BATIYA, HİZMETİN ULAŞMADIĞI NOKTA BIRAKMAYACAĞIZ"

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehrin batısından doğusuna ulaşım konforuna katkı kazandıracak, özellikle Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne ulaşımı kolaylaştıracak yeni yol çalışmasına ilişkin incelemelerde bulundu. Yeni alternatif güzergâhlar oluşturarak şehrin trafik yükünü azaltmaya yönelik çalışmalarını şehrin dört bir yanında kararlılıkla sürdürdüklerini ifade eden Başkan Şerifoğulları, Kanal Boyu Projesinin 3. etabını oluşturan ve Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne akıcı ve konforlu ulaşım sağlamak amacıyla 8. Kolordu Kışlası içerisinden geçen 1.200 metre uzunluğunda 30 metre genişliğindeki yeni yol çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Çalışmalar kapsamında, 900 metre uzunluğundaki açık kanalın 2x2000’lik beton borularla kapatılarak, dolgu çalışması gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Şerifoğulları, çalışma kapsamında ayrıca yolun 8. Kolordu Kışlası içerisinden geçen bölümünde 320 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğindeki köprü inşası ve askeri saha içerisindeki yol imar sınırına 1.500 metre uzunluğunda duvar örüm çalışmalarının da süratle devam ettiğini belirtti.

“ELAZIĞ’IMIZ ATTIĞIMIZ ADIMLARLA ÇOK DAHA GÜZEL YARINLARA HAZIRLANIYOR”

Çalışmaların tamamlanmasının ardından asfalt çalışması gerçekleştirilerek yolun 6 şerit olarak hizmete sunulacağını ifade eden Başkan Şerifoğulları, “Attığımız her adımla vatandaşlarımız yaşam kalitesine kalite ve konfor kazandırmayı hedefliyoruz. Sorumluluk alanımızdaki yolların kalitesini ve standardını yükseltmek, daha modern ve güvenli ulaşım sağlamak amacıyla yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını titizlikle yürütüyoruz. Doğuda, batıda, kuzeyde, güneyde ihtiyaç duyulan her noktada çalışmalarımız sürüyor. Elazığ’ımız attığımız adımlarla gelişiyor, güzelleşiyor ve çok daha güzel yarınlara hazırlanıyor. Doğudan batıya adil bir hizmet anlayışıyla hizmetin ulaşmadığı nokta bırakmayarak, trafik sorunlarını çözmüş bir şehir oluşturacağız.” dedi.

YOLUN TAMAMLANMASIYLA BİRLİKTE HAVAALANINA GİDİŞ DÖNÜŞLER KOLAYLAŞACAK

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Çayda Çıra Mahallesi ile Keban Yolu ve Şahinkaya Köyü bağlantısını sağlayan toplam 1.850 metre uzunluğunda 25 metre genişliğindeki yeni imar yolu; Cumhuriyet Mahallesi Adliye arkası-Keban Yolu bağlantısını sağlayan 700 metre uzunluğunda 20 metre genişliğindeki yeni imar yolu çalışmaları tamamlanarak hizmete sunuldu. Sürsürü Mahallesi içerisinde yapımı devam eden ve İmam Efendi Bulvarı’nın yoğunluğunu azaltacak yeni imar yolunu inceleyen Başkan Şerifoğulları, yolun tamamlanmasıyla birlikte havaalanına gidiş dönüşleri kolaylaştıracağını kaydetti. Yolun modern ve kaliteli inşa edilmesi için talimat veren Başkan Şerifoğulları, “Modernizasyonu ve ışıklandırmasıyla birlikte Elazığımıza yakışacak bir yol olması için bütün imkânları değerlendirdik. Çünkü konum itibarıyla havaalanına gidiş-dönüş yapacak vatandaşlarımızın sıklıkla kullanacağı bir güzergâh olacak. Aynı zamanda İmam Efendi Bulvarı’nın yükünü de hafifletecek” dedi.

TARİHİ BAKIRCILAR ÇARŞISI YENİLENİYOR

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehrin tarihine değer katacak projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Elazığ tarihi için önemli bir geçmişe sahip Bakırcılar Çarşısı’nı ziyaret ederek kısa süre içerisinde yapımına başlanacak olan sokak sağlıklaştırma ve cephe düzenlemesi projesiyle ilgili incelemelerde bulundu.

Tarihi çarşının Elazığ için önemli bir marka değer olduğunu ifade eden Başkan Şerifoğulları, Bakırcılar Çarşısı’nın şehrin ekonomisine, tanıtımına ve turizmine önemli derecede katkı sunduğunu belirtti.

“TARİHİMİZİN ÖNEMLİ İZLERİNİ TAŞIYOR”

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; “Bakırcılar çarşımız şehrimizin tarihi, markası ve en önemli tanıtım aracıdır. Tarihin önemli izlerini taşıyan bu sokağımız şehrimizin sembol sokaklarından biridir. Tarihe önem veren bir anlayışla hareket ederek bakırcılık sanatının icra edildiği bu çarşımızın otantik görünümünü bozmadan sokak sağlıklaştırma ve cephe düzenleme çalışmaları yapacağız. Bu çalışmamız Saray Camii meydanına kadar devam edecek.  Bu kapsamda hayata geçireceğimiz projemizle ilgili bilgilendirmede bulunmak üzere esnaflarımızı ziyaret ettik. Yapacağımız çalışmaları tüm ayrıntılarıyla birlikte kendilerine aktardık” ifadelerini kullandı.

“PROJE İHALESİ YAPILDI”

Başkan Şerifoğulları; "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından proje ihalesi yapıldı. Gerekli prosedürlerin tamamlanmasıyla birlikte Elazığ Belediyesi olarak proje yapım ihalesini gerçekleştireceğiz. Kısa süre içerisinde çalışmalarımız başlayacak.  Hayata geçireceğimiz projeyle birlikte sokaktaki dükkânların tabelaları değişip, bina cepheleri yeniden boyanacak ve ahşap cepheler dizayn edilecek.  Sokak aydınlatmaları baştan sona değişecek ve kaldırımlar yenilenecek. Çalışmalar tamamlandıktan sonra ise Bakırcılar Çarşısı ve Saray Cami Meydanı yeni ve şık görünümüyle hizmet vermeye devam edecek” dedi.

ELAZIĞ’DA BETON MİKSERLERİNE SIKI DENETİM

Elazığ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, beton mikserlerinden yollara dökülen harç nedeniyle asfaltın zarar görmesi ve trafik güvenliği açısında oluşan risklere karşı denetimlerini sürdürüyor. Elazığ Belediye Meclisi’nin beton mikserlerine yönelik ‘ekolojik kapak taktırma’ zorunluluğu yönündeki kararı doğrultusunda, ekolojik kapak sistemini araçlarına taktırmayan hazır beton firmalarına, Kabahatler Kanunu çerçevesinde yasal müeyyide uygulanacak.

FUAR VE KONGRE MERKEZİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın vizyon projeleri arasında yer alan ve şehir ekonomisine katma değer sağlayacak Fuar ve Kongre Merkezi inşaatı çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Şehrin marka değerini artıracak Fuar ve Kongre Merkezi bünyesinde; 145 araçlık kapalı otopark, 42 araçlık açık otopark, 6.000 m² kapalı fuar ve sergi alanı, iki adet 108 kişilik, bir adet 120 kişilik, bir adet 360 kişilik çok amaçlı salon, 20 kişilik iki adet toplantı salonu, 60 kişilik bir adet toplantı salonu, restaurant, kafeterya, çalışma ofisleri, personel odaları, bay-bayan mescit, fuayealanları, lavabo, wc ve mutfak yer alacak.

ŞEHRİN TİCARET HAYATINA CANLILIK GETİRECEK VE EKONOMİSİNE DEĞER KATACAK

Şehrin ticaret hayatına canlılık getirecek ve ekonomisine değer katacak Fuar ve Kongre Merkezi, Kültür Park yerleşkesi yanında yer alan  25 Bin metrekare arazi üzerine inşa ediliyor. Toplam 16.700 m² kapalı alana sahip Fuar ve Kongre merkezinde idari bina blok ve sağ blok temel beton döküm işlemleri tamamlanırken bodrum kat demir imalatı ise devam ediyor. Ulusal ve uluslararası birçok organizasyona ev sahipliği yapacak projenin 2021 yılı sonunda tamamlanması hedefleniyor.

DEPREM SONRASI YIKIM ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

24 Ocak’ta meydana gelen deprem sonrası şehrin farklı noktalarında ağır hasar gören binaların kontrollü yıkım çalışması sürüyor. Elazığ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin denetiminde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Sarayatik, Rızaiye ve Yeni Mahalle’de ağır hasar gören binaların yıkım çalışması yapıldı. Elazığ Belediyesi’ne ait arazöz araçlar eşliğinde gerçekleştirilen yıkımlarda aşırı toz oluşumunu engellemek ve çevre kirliliğinin önüne geçebilmek için bir takım önlemler alındı.

FAZLA YOLCU TAŞIYANA CEZA

Sosyal mesafe kuralını ihlal ederek kapasitesinin üzerinde fazla yolcu taşıyan minibüs ve otobüs sürücülerine ekipler tarafından cezai işlem uygulandı. Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada; vatandaşlarımızın sağlığının korunması amacıyla koronavirüs tedbirleri kapsamında otobüs ve minibüs denetimlerinin önümüzdeki süreçte de devam edeceği belirtildi.

FUAR VE KONGRE MERKEZİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın vizyon projeleri arasında yer alan ve şehir ekonomisine katma değer sağlayacak Fuar ve Kongre Merkezi inşaatı çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor.

Şehrin marka değerini artıracak Fuar ve Kongre Merkezi bünyesinde; 145 araçlık kapalı otopark, 42 araçlık açık otopark, 6.000 m² kapalı fuar ve sergi alanı, iki adet 108 kişilik, bir adet 120 kişilik, bir adet 360 kişilik çok amaçlı salon, 20 kişilik iki adet toplantı salonu, 60 kişilik bir adet toplantı salonu, restaurant, kafeterya, çalışma ofisleri, personel odaları, bay-bayan mescit, fuaye alanları, lavabo, wc ve mutfak yer alacak.

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında yer alan ve engelli vatandaşların sosyal yaşamlarına katkı sunmak amacıyla hayata geçirilecek Engelsiz Yaşam Merkezi’nin inşaat çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda 1298,53 m² alan üzerine inşa edilen yaşam merkezinin temel beton döküm çalışmaları tamamlandı. Bodrum kat kalıp/demir imalatı ise devam ediyor.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL HİZMETTE

İzzetpaşa Mahallesi Şehit Yüzbaşı Tahir Caddesi ile Mehmetçik Sokak kesişimin de bulunan (eski Çağrı Tıp Merkezi yeri) ve 6175 m² kullanım alanına sahip Engelsiz Yaşam Merkezi, 2021 yılı içerisinde tamamlanarak hizmete sunulması hedefleniyor. Sosyal donatı alanları ve eğitim aktiviteleriyle engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak Engelsiz Yaşam Merkezi bünyesinde; 25 araçlık otopark, 100 Kişilik Sinema Salonu, 2 adet çok amaçlı oda, 80 kişilik eğitim ve konferans salonları, mescitler, kütüphane ve okuma salonları, acil müdahale odası, toplantı odaları, 5 adet bilgisayar odası, müzik atölyesi, yağlı boya atölyesi, resim atölyesi, satranç odası, İşaret Dili ve Eğitim Odaları, 4 adet oyun odası, psikolojik danışma servisi, birim sorumlu odaları, 22 adet idari birim odası, 15 adet derslik, 7 adet danışman odası, 7 adet aile eğitim odası, 2 adet kantin, çay ocağı-mutfaklar, personel odaları, arşivler, depolar, EBEGEM birimleri, ADEM Birimleri ve gençlik merkezi birimleri yer alacak

 

 
banner3
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Kasım 2022
İmsak 05:46
Güneş 07:13
Öğle 12:16
İkindi 14:48
Akşam 17:10
Yatsı 18:32
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 15 34
2. Rizespor 14 25
3. Pendikspor 14 25
4. Keçiörengücü 14 25
5. Boluspor 14 25
6. Samsunspor 14 24
7. Manisa FK 14 23
8. Bodrumspor 14 22
9. Bandırmaspor 14 21
10. Sakaryaspor 15 19
11. Altay 14 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 14 16
15. Erzurumspor 14 14
16. Altınordu 14 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 14 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4