Başkan Toprak; 'Biz, proje takımı değiliz'

Elazığ Belediyespor FK Başkanı Ahmet Toprak, saha sorunu yaşadıklarını ifade ederek; “Bizim kaybedecek zamanımız yok. Sahamızı federasyona bildirmemiz lazım.

BÖLGE 18.06.2019, 19:29 18.06.2019, 19:29
Başkan Toprak; 'Biz, proje takımı değiliz'
Elazığ Belediyespor FK Başkanı Ahmet Toprak, saha sorunu yaşadıklarını ifade ederek; “Bizim kaybedecek zamanımız yok. Sahamızı federasyona bildirmemiz lazım.” dedi. Proje takımı olmadıklarını da kaydeden Başkan Toprak; “Elazığspor’un bugün bu duruma düşmesiyle Elazığ Belediyespor’un uzaktan yakından hiçbir alakası yok. Aksine en çok zararı gören biziz.”ifadelerinde bulundu.

 

 

 

 

Haber: Abdulvahap ÇELİKEL

Elazığ Belediyespor FK Başkanı Ahmet Toprak Kanal Fırat Televizyonu’nda yayınlanan Maraton programında önemli açıklamalarda bulundu.

“BELEDİYE İLE BERABER YÜRÜMEK ZORUNDAYIZ”

İlk olarak isim değişikliği konusuna değinen Başkan Ahmet Toprak;  “İsim değişikliği yapmamızın sebebi. Her gittiğimiz yerde Elaziz Belediyespor nerenin takımı gibi sorularla karşılaşıyorduk. Elaziz Elazığ’ın eski ismidir. Bir ilçesi, bir mahallesi, bir semti değil. Onun sıkıntısını yaşıyorduk hep. Eski Elazığ Belediyespor’un sıkıntıları olduğu için biz o ismi kullanamadık kuruluşunda. Daha sonra dernekler masası, Türkiye Futbol Federasyonu’yla yaptığımız görüşmeler sonunda önünde arkasında farklı bir isimle yapılabiliyor. Elazığ Belediyespor Futbol Kulübü yaptık. Transfer sezonu açıldı ve sezon hızlılaşıyor. 28 Haziran’a kadar bizim federasyon güvenlik kuruluyla beraber sahamızı belirlemek zorundayız, 1 Eylül’de ligler başlıyor. Bizim ne duracak zamanımız var. Yapılacak ne işimiz varsa biz yapmak zorundayız. Her sene yaptığım gibi bunu da yapacağım. Çünkü takımı kuran benim. Tek sahibi benim. Bizim Elazığ Belediyesi’yle altyapı ortaklığımız var. Tesisini kullanıyoruz, gıda yardımını bize yapıyor. Belediye ile beraber yürümek zorundayız. Ama bunu belediyenin bize destek verecek veyahut bizimle Yeni Elazığspor adı altında veya başka şeyler adı altında hiçbir şekilde bir alakası yok. Tabi ki görüşmelerimiz var, bu kulübün başkanıyım ben. Saha sorunumuz var bizim. Bizim kaybedecek zamanımız yok. Sahamızı federasyona bildirmemiz lazım.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN KİMSE SORUMLU ODUR

Başkan Toprak ayrıca; “Kanunlar gereği Belediye profesyonel takımlara destek sağlayamaz. Bizim altyapı için bir ortaklığımız var. Bu bütün illerde böyledir. Kulübü 2014 yılında Mücahit beyle birlikte kurduk. Başkan kimse sorumlu odur. Hiç kimse kolay kolay elini taşın altına koymaz. Federasyondan gelen para geçen sezon 1 Milyon 800 Bin TL civarı. Bu sene 2 Milyon gibi olur. 3. Lig’in geliri bu. 2. Lig’in geliri 4-4.5 Milyon TL civarı. Sezon başından bütün takımlar ne gelir geleceğini bilir. 1. Lig’in 12-13 Milyon TL’dir. 3. Lig profesyonel ligdir. Bu sezon 6-7 tane şehir takımıyla oynadık. Sabit giderler her ligde aynıdır. Federasyondan gelen gelir sabit giderleri karşılar. Çok büyük bir bütçemiz yok bizim. Bizim ayağımızı yorganımıza göre uzatmamız gerekir. Ben bu kulübü kapatamam. Bugün dahi sigorta borcumuz yok. Piyasaya çok düşük bir borcumuz var. Ben de bir futbolcuyu 300-500 Bin TL’ye alabilirim. Kulübü borca sokabilirim. Bunun sıkıntısını sonra ben yaşayacağım” dedi.

ELAZIĞ BELEDİYESİ ELAZIĞSPOR’U SAHİPLENDİKTEN SONRA O ZAMANDAN BERİ ELAZIĞ BELEDİYESPOR’A 1 KURUŞ YARDIM EDİLMEDİ

İmar revizyon döneminden kulübe para aktarılmadığını altını çizen Ahmet Toprak, “Elazığspor o dönem başka kaynaklar üzerinden yönetiliyordu Elazığ Belediyesi’nin üzerinden değil. Biz BAL’dan çıktığımız zaman da Elazığspor’un yerine kuruluyor dediler. Elazığ Belediyesi Elazığspor’u sahiplendikten sonra o zamandan beri Elazığ Belediyespor’a 1 kuruş yardım edilmedi. Verilen minibüs hatları, iş adamlarının desteği vs. bize 1 kuruş destek olmadı. Mücahit beyin bize desteği oldu. Elazığ Belediyesi’nin Elazığspor’u yönettiği dönem bana 1 kuruş yardım yapılmadı. Son sene kısmi yardım aldım. O da çok cüzzi. Hepsi kulüpte kayıtlı. Geri kalanı ben yaptım. Kapatsanız bir türlü, istifa etseniz bir türlü. Bana hep destek verilirle bugüne kadar getirdim takımı. Elazığspor varken Elazığ Belediyespor’u farklı gördüler. Yıllardır Elazığspor’un yaşadığı sıkıntılara hepimiz şahidiz. Bunların sebebi Elazığ Belediyespor ve ben değilim. Ben hiçbir zaman Elazığspor’un altyapısı olamadım ki. Öyle bir destek görmedim. Bu senede dahil 26 tane Elazığlı futbolcu oynatmışım ben. Ben Elazığspor’dan kiraladım ve hepsinin alacaklarını ödedim. Belki o çocuklar bugüne kadar o parayı da almadılar oradan. Hiçbir destek ben görmedim. Bunu spor kamuoyunun bilmesi lazım” diye konuştu.

“HARCADIĞIM PARA 4 MİLYON 700 BİN LİRAYI BULUYOR”

Elazığ Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Toprak kulübün borcu konusunda da bilgiler verirken; “Amatörden BAL Ligi’ne tutun benim harcadığım para 4 milyon 250 bin lira. Bugün piyasada olan borcum futbolcuları da hesapladığımız zaman, biraz vergi borcumuz var, 137 bin lira konaklama masraflarımız var. Onları da hesaplarsak 4 milyon 600 bin lira, 4 milyon 700 bin lirayı bulur. Bu parayı 2016’da, 2017’de, 2018’de ödediğim paralardır bunlar. O dönemden kalan paralardır bunlar. Ben burada çok ciddi bir emek vermişim, çok paralar harcamışım. Benim buradan aldığım parada, verdiğim parada bellidir. Federasyondan aldığım gelirde bellidir. 3 senede bir profesyonel kulübün 3. Ligde harcayacağı para da belli. Yani bugün 2. Lig ile beraber 91 tane kulübümüz var. Elazığ Belediyespor ilk 10’un belki de ilk 5’in içindedir piyasaya borcu olarak. İcrası yok, federasyona veya hiç kimseye borcu yok. Kulüp Başkanı benim. Bunu ister hibe ederim, ister alırım, ister almam. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.

“KADROYU BU SENE ÇOK BOZMAYACAĞIZ”

Elazığ Belediyespor FK Başkanı Ahmet Toprak  bu sene kadro iskeletini bozmayacaklarını dile getirirken; “Bir futbolcu sağlam paraya bakar. Değeri 200 Bin TL ise biz 120 Bin TL dediğimizde biliyor ki o parayı alıyor. Öyle bir ismimiz var. Böyle bir değerimiz var. İyi bir planlamayla çok iyi top oynayabiliriz. Kadroyu bu sene çok bozmayacağız. Bize gelen futbolcu değerleniyor ne hikmetse. Ogün gibi, Mehmet Ali, Ekrem Sütçü, Gökhan Aydaş gibi. Futbolcu sana 3 yıllık bir imza atmıyor. Biz bazılarını tutamadık. Bu sene iskeleti çok bozmadan devam edeceğiz. Kaleci Ogün’le yeniden konuştuk inşallah dönecek. Cenk Cengiz, Arif Şahin, Burak Kavlak kiralıktı yine oynamak istiyor. Burak Keskin, Nihat Apaydın yine öyle. Birliği beraberliği kurmazsanız olmuyor. O futbolcularımızı koruyacağız. Elazığ’ı sevecek gelen futbolcu” ifadelerini kullandı.

ELAZIĞSPOR KENDİ YOLUNDA, ELAZIĞ BELEDİYESPOR KENDİ YOLUNDA

Proje takımı olmadıklarını da kaydeden Elazığ Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Toprak; “Kimse bizi Elazığspor’a alet etmesin. Benim kulübümü yıpratmasın. Hakikatten yıpranıyoruz biz burada. Biz proje takımı değiliz. Bunu kilidi vurup kapatamıyorum. Çünkü ben emek vermişim. Elim varmıyor. Ama şehir mutlu olacaksa idareciler, yöneticiler, Elazığspor sevdalıları, taraftarı, herkes sevinecekse, herkes mutlu olacaksa onu da yaparım. Ama yazık günah. Bu kadar emek verilmiş. Futboldur. Futbolun oynanması lazım. Futbol gençlerin, çocukların eğlenebileceği, takip edebileceği en güzel spor dalıdır. Taraftarı olan en fazla spor dalıdır. Bunun Elazığ’da oynanması lazım. Ama bugün düştüğümüz durum ortada. Taraftarın, futbol severlerin biraz daha sağ duylu bakması lazım. Aklında sorusu olanın biraz daha araştırması lazım, sorması lazım. Elazığspor’un bugün bu duruma düşmesiyle Elazığ Belediyespor’un uzaktan yakından hiçbir alakası yok. Aksine en çok zararı gören biziz. Elazığspor, Elazığspor’dur. Onu değiştiremezsiniz. 52-53 yıllık bir takımdır. Biz onun üzerinden konuşamayız dahi. Bugüne kadar ne ben ne de takımdaki diğer arkadaşlar hiç kimse konuşamaz bunu. Bizim haddimize değil ki Elazığspor’u konuşmak. Elazığspor kendi yolunda, Elazığ Belediyespor kendi yolunda. Onun sorunları kendine, bizim sorunumuz kendimize zaten yetiyor, artıyor. Ama burada verilen bir emeğe de saygı duyulması lazım” dedi.

“ELAZIĞSPOR’LA BİZ AYNI STATÜDEYİZ”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’yla görüştüklerini Toprak; “Bizim görüşmelerimiz hep 28 Haziran’a kadar saha bildirmemiz gerektiği oldu. Şahin Başkanımız, Valimiz ve İl Emniyet Müdürümüz’ün desteği olmasaydı Gençlik Merkezi’nin sahası gerekli şartları taşımıyor. Zemin yıpranmış. Futbolcu sentetikte oynamak istemiyor. Soyunma odaları sıkıntılı. Ciddi bir problemimiz var. İnşallah kısa zamanda sahayı hazır edecekler. Şahin başkanımızın da çalışmaları var. Sporium 23’ün üstüne. Doğukent’e de bir düşünceleri var. Çim saha oluşturmak için. İnşallah 2. devreye hem Elazığspor’un, hem de Belediyespor’un oynayabileceği bir çim saha oluşacak. Biz geçici olarak Gençlik Merkezi’ni bildireceğiz. Tabi ilin milletvekillerinin desteği gerekiyor diğer yerlerin bütçelerinin oluşması için. Elazığspor’un da saha bildirmesi gerekiyor. Elazığspor’la biz aynı statüdeyiz. Sentetikte oynayabilir Elazığspor da.  Burada bir kamp süreci başlayacak. Biz Elazığ’ın gençlerinin hepsini değerlendireceğiz. As takımda en az 6-7 oyuncuyu barındıracağız. Ayın 5’i 15’i arası taramalar yapacağız. Selçuk başkanla da görüşüyoruz. Onun da sıkıntıları var gerçekten işi zor. Bu önümüzdeki günlerde inşallah bir çözüm bulacaklar. Elazığlı futbolcunun olmasını ben çok istiyorum. Biz aynı yerde doğmuşuz, aynı havayı teneffüs ediyoruz. Bu sene Elazığlı futbolculara eğileceğiz” dedi.

 
banner3
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 27 Kasım 2022
İmsak 05:44
Güneş 07:11
Öğle 12:16
İkindi 14:49
Akşam 17:11
Yatsı 18:32
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 14 33
2. Rizespor 14 25
3. Boluspor 14 25
4. Pendikspor 13 24
5. Keçiörengücü 13 24
6. Samsunspor 13 23
7. Bodrumspor 14 22
8. Manisa FK 13 20
9. Sakaryaspor 15 19
10. Altay 14 18
11. Bandırmaspor 13 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 14 16
15. Erzurumspor 13 14
16. Altınordu 13 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 14 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4