Gazetecilere de aşı önceliği verilmeli! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Gazetecilere de aşı önceliği verilmeli!

Bu haber 24 Aralık 2020 - 13:34 'de eklendi.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) gazetecilerin riskli gruplar arasına alınarak koronavirüs aşısı olması için Sağlık Bakanlığı’na yazılı başvuru yaptı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem, sağlıkçılar ve güvenlik güçleri ile birlikte basın mensuplarının da Koronavirüs’e karşı büyük bir mücadele verdiğini işaret ederek, gazetecilik mesleğinin riskleri göz önüne alınarak, aşılamada basın mensuplarının “öncelikli meslek grupları” arasına alınmasını istediklerini belirtti.

 

Haber: Songül DURSUN

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGKgazetecilerin riskli gruplar arasına alınarak koronavirüs aşısı olması için Sağlık Bakanlığı’na yazılı başvuru yaptı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan FHGC Başkanı Semih Erdem, sağlık çalışanları ve güvenlik güçleriyle birlikte basın mensuplarının da Koronavirüs’e karşı mücadele verdiğine dikkat çekerek,

“Aşılamada basın mensupları “öncelikli meslek grupları” arasına alınmalı”

“Bilindiği üzere, sağlıkçılarımız ve güvenlik güçlerimizle birlikte basın mensuplarımız da koronavirüse karşı büyük bir mücadele veriyor. Kamuoyunun haber alma özgürlüğü adına görev yapan meslektaşlarımız, en riskli mesleklerden birini fedakârca gerçekleştiriyor. Süreç içinde binin üzerinde meslektaşımız koronavirüse yakalanarak tedavi görürken, ne yazık ki yaklaşık 20 meslektaşımız da görevi başında koronavirüs sonucu yaşamını yitirmiştir.
Bu gerçekler ışığında, gazetecilik mesleğinin riskleri göz önüne alınarak, aşılamada basın mensuplarının “öncelikli meslek grupları” arasına alınmasını istiyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.