Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahar Demirel ve akademisyenler katıldı.

“Akademide Dijital Dönüşümü Yakalayın” Sloganı ile gerçekleştirilen Deprem Bölgesi Özel Programı’nın Eğitim Koordinatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Ferhat Uçar yaptı.

“Akademisyenlerimizi desteklemeye devam edeceğiz”

Programda konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş verilen eğitimin önemine dikkat çekti.

Prof. Dr. Göktaş, “Hangi disiplin olursa olsun gerek edebiyat, gerek tarih, gerekse sağlık ve mühendislik alanındaki araştırmacılar bugün dijital dönüşümü bilmeden kendi alanı ile ilgili bu yetkinliklere sahip olmadan akademik çalışma yapmanın ne kadar zor olduğunu biz akademisyenler daha iyi biliyoruz. Dolayısıyla bu kapsamda TÜBİTAK 2237 programı kapsamında böyle bir eğitimin verilmesi oldukça önemlidir. Rektörlük olarak bu tür etkinliklerin artması için akademisyenlerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Başta etkinlik koordinatörü olmak üzere etkinliğin gerçekleşmesinde emeği olan akademisyenlerimizi tebrik ederim” dedi.

Editör: Ferzan Aydar