Haber: Ezgi BULUT

 “İlker Karagöz ile Çalar Saat” programında gazetemizin manşet ve sür haberi  izleyicisi ile buluştu.

Karagöz, manşet haberimizi seslendirdi

24 Mayıs Çarşamba günü çıkan ve Kübra Türkan’ın imzasını taşıyan manşet haberimiz FOX TV’de izleyicisi ile buluştu. İlker Karagöz; “ Kalkınmanın öncüsü kadınlarımız bu habere dikkat!’ ‘Kadınlarımız enkazdan güçlenerek çıkacak!’ ‘Kadınlar kalkınmada aktif rol almalı!’  ‘Afetlerden etkilenen şehirlerin ayağa kalkması için etkili adımlar atılıyor’ ‘Projesi kabul edilenlere asgari 200 bin TL hibe verilecek!’ ’18-29 yaş arasındaki genç kadınların, ayaklarının üzerinde durması sağlanacak!” başlıklarımızı okuyarak haberimizi seslendirdi.

Karagöz, sür haberimize yer verdi

Yine Kübra Türkan imzasını taşıyan ‘Bu deprem başka deprem(!)’ başlıklı sür haberimize de yer veren İlker Karagöz; “ Prof. Dr. Görür, Başkan Gürkan’a sert çıktı! ‘Bu deprem başka deprem(!) Prof. Dr. Görür ve Başkan Gürkan arasında’ ne yaşandı? ‘Depremzedeler, azdıkları için öldüler diye suçlanıyor’ Malatya’nın Büyükşehir Başkanı tarafından. Bunun haberi bizde hazır. Ekranlarda bir kez daha paylaşalım böyle bir yaklaşım böyle bir bakış açısı olabilir mi? Yani bir belediye başkanı, sorumluluğu bu şekilde üzerinden atabilir mi? Bunun takdirini size bırakmak istiyoru.” İfadelerini kullanarak sür haberimizi yorumladı.

“Güvenli evler ile ilgili tam da seçime giderken siyaset, siyasetçiler size ne söylüyor?”

Karagöz; “Sandığa giderken ve Naci Görür Hocanın, sürekli olarak siyasetçilerden bunu talep edin diye bir yaklaşımı var. Güçlü evler ve güvenli evler ile ilgili tam da seçime giderken siyaset, siyasetçiler size ne söylüyor? Lütfen dinleyin ve talep edin diyor Naci Görür. Ama karşımızdaki açıklama, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından azgınlık üzerinden geldi” dedi.