30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınlayan FHGC Başkanı Semih Erdem mesajında şu ifadelere yer verdi; "Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ya istiklal ya ölüm" diyerek çıktığı yolda 30 Ağustos; Türk tarihinin kilit noktalarından biri ve 29 Ekim 1923'ün habercisi olmuştur.

Tarihi büyük zaferlerle dolu yüce milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı büyük muharebeler ile vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışan iç ve dış güçlere karşı birlik, beraberlik ve dirlik ruhu ile verdiği mücadeleyle bu büyük zaferi kazanmış ve bizlere bu yüce, bu ulu, bu vazgeçilmez ve paha biçilemez vatanımızı emanet etmiştir.

Bugün bu büyük şanlı zaferin 101.yıl dönümünü milletçe kutlamanın gururunu, onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bugünde de Ulu Devletimizin ve Yüce Milletimizin birlik ve beraberliğine, bütünlüğüne, geleceğine karşı yapılan hamlelere ve saldırılara karşı Yüce Milletimiz geçmişte verdiği gibi gereken cevabı verecektir.

Bu duygularla başta bize bu zaferi armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımız ve milletimizin birlik ve beraberliği, bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı'mızı kutluyoruz."