Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, EYT kararında esnafların mağdur edildiğini ifade ederek “Her zaman olduğu gibi esnafımız yine görmezden geliniyor, Sayın Cumhurbaşkanımızın seçimlerden önce vermiş olduğu sözüydü, Esnaflarımız mağdur edilmeyecek SGK ve BAĞ-KUR prim gün sayısı ayrımın kaldırılması ve aynı olması gerekiyor” dedi.

 “Esnafımız üvey avlat”

Esnafın yaşadığı sorunlar hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Özdoğan, “EYT mağdurları için hükümetimiz bir çalışma yaparak mağduriyeti giderildi. Ama çıkan yasadan esnaflarımızın içinde olması gerekirken üvey evlat gibi esnafımız karar dışında bırakıldı. Bu ülkenin ekonomik yükünü sırtında taşıyan esnafımız yine mağdur edildi’’ dedi.

“Emekli esnaflarımız 5 bin TL’den yararlanamadı”

Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Özdoğan, ‘‘Sabah erken saatlerde iş yerini açıp, akşam geç saatlere kadar küçük bir bakkal dükkânında işinin başında durmaya, ekmeğini kazanmaya ailesinin geçimini sağlamaya çalışan zar zor 60 – 70 yaşına kadar çalışıp emekli olan Esnaflarımıza devletimiz tarafından Emeklilere verilen 5 bin TL’den yararlanamadı.’’ ifadelerine yer verdi.

 “BAĞ-KUR primlerini düzenli ödeyenler ödüllendirilsin”

Özdoğan, “Son gelen asgari ücret zammı sonrası esnafımızın BAĞ-KUR primleri 4.000 TL’yi geçti. Her ay BAĞ-KUR primlerini düzenli ödeyen Esnaflarımızın yılda 2 veya 3 BAĞ-KUR primini devletimiz tarafından ödenirse düzenli ödeyen Esnaflarımız ödüllendirilmiş olur, böylece BAĞ-KUR primlerini düzenli ödemeyen esnaflarımızı da düzenli ödemesi için teşvik etmiş olur. Esnafımız destek bekliyor. Prim yükünün hafifletilmesi konusunda devletimizin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini esnaflarımız beklemektedir. Sektör aramaksızın tüm esnaflarımız bitmek üzere esnafımız can çekişiyor. Esnafımızın sorunlarına kulak tıkamayın” ifadelerine yer verdi.   

Yeniköy’de bayan taziye evi ve imam evi inşa edildi Yeniköy’de bayan taziye evi ve imam evi inşa edildi

“Esnafımız faizsiz kredi istiyor”

Esnafın can suyuna ihtiyacı olduğunu ifade eden Başkan Özdoğan, “Esnafımızın acilen can suyu kredisine ihtiyacı var. Bizler, sürekli olarak bu isteğimizi tekrarlıyoruz. Çünkü esnafımızın talebi bu yönde hangi esnafımızı ziyaret ettiğimizde bizlere faizsiz kredi istediklerini, verilecek bu kredi ile büyük işletmelere karşı rekabet güçlerinin artacağını, esnaflarımıza kesinlikle can suyu olacaktır” dedi.