Eski Bakan Ağar’dan,  çok önemli açıklamalar!.. « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Eski Bakan Ağar’dan,  çok önemli açıklamalar!..

Bu haber 20 Ağustos 2019 - 14:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri ve Eski Adalet Bakanı Mehmet Ağar, gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulundu.Ağar, açıklamalarında yerel ve ulusala dair birçok konuyu değerlendirdi.

 

 

İçişleri ve Adalet Eski Bakanı Mehmet Ağar, açıklamalarında ilk kez gazetemiz aracılığı ile duyurduğumuz Elazığ gündeminde yer alan Zülfü Ağar PMYO’nun başka bir ile taşınma konusuna yer verdi.  Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksek Okulu’nun, kamuoyunda çıkan başka ile taşınacağı iddialarına cevap veren Mehmet Ağar, “Polis okulu Elazığ’da olmaya devam edecektir” dedi.

“POLİS OKULU ELAZIĞ’DA OLMAYA DEVAM EDECEKTİR”

Sözlerine devam eden Ağar, “Geçmişte yurtdışında olduğum zamanda, Rahmetli babamın adı, polis okuluna verildi. Bu da teşkilatımızın bir vefasıdır. Biz de uzun yıllar buraya hizmet verdik. Bu binanın çürük raporu var malum. Tabi buranın yeni bir binayla değiştirilmesi veya bir başka binada bu isimle devam etmesi lazımdı. Bu konuda gerek Bakan Yardımcısı Sayın Sabri Erdil ile teşebbüsümüz olmuştu ama çok şükür genç bir kardeşimiz, Emniyet Genel Müdürü olunca, bu meselenin çözülmesi daha kolay hale geldi. Kendisi de bu konuda görev üstlendi, sağ olsun. Benim bilgim haricinde, hiç söylemeden bu görevi üstlendi. Zaten Elazığlı olmanın ve iyi bir bürokrat olmanın gereği de budur. Kısa zaman içerisinde daha olumlu bir şekle getirecekler. Burada kesin olan bir şey var; bu okulun devam edeceği. Elbette ki, burada bize bir gayret düşmüyor. Tolga Ağar’ın milletvekili olduğu yerde bize dua ve destek düşer. İhtiyaç olan nokta da biz de orada oluruz. Bize ihtiyaçları olmadan, onlar zaten bu meseleyi çözerler” dedi.

“SİYASİ DEĞİL, HUKUKİ BİR KARARDIR”

İçişleri Bakanlığı tarafından 3 Büyükşehir Belediye Başkanı’nın görevden alınarak yerlerine kayyum atanması konusunda da açıklamalarda bulunan Ağar, “Bir takım siyasi partiler buna biat etmemeli. Bu siyasi bir karar değildir, hukuki bir karardır” dedi.

BURASI BİR HUKUK DEVLETİ, HERKES BUNU BÖYLE BİLMELİDİR

Terörle mücadelenin devam ettiğini kaydeden Ağar, “Türkiye bunu gördü. Bir yandan operasyonlara devam ediyorlar. Orada operasyonlarda insanlar canları pahasına mücadele ederken, sen burada belediyelerde şehit yakınlarını görevden atmayı bir mesele zannedersen, bir iş yaptığını zannedersen, bu göreve devam edemezsin. Güvenlik görevlileriyle çatışmada ölen teröristlerin adını, devlete ve millete hizmet etmiş kahramanların yerine koyarsan bu göreve devam edemezsin. Onlarca adli soruşturma olursa PKK’ya yardım ve destekten, bu kanunun açık hükümleri vardır. Dolayısıyla devlet, kendi meşru müdafaa hakkını kullanmak zorundadır.  Bu hukuki bir karar, neresi siyasi bir karar? Adam, orada mücadele ediyor, devletin birliği ve bütünlüğü için. Siz kalkıp şehit yakınlarının çocuğunu, ailesini işten atarsanız, elbette ki devlet bunun karşılığını verecektir. Ortaya çıkan mesele budur. Burası bir hukuk devleti, herkes bunu böyle bilmelidir. Burada herkes keyfe keder istediğini yapma hakkına sahip değildir. Devlet de hukuk çerçevesi içerisinde, kendine ait yetkileri kullanmış, İçişleri Bakanlığı gerekli tedbiri almıştır. Şehit aileleri, bu millete emanet edilmiştir. Onlar bize emanetler. Onlara yapılacak bir saygısızlık, hepimize yapılmış demektir. Bunun üstüne üstüne gitmenin doğru bir tarafı yoktur” dedi.

“MİLLET BAHÇESİ ELAZIĞ İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM OLDU”

18 Ağustos 2016 tarihinde hain saldırı sonrası yıkılan Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü binasının yerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla hemen harekete geçilerek yapımına başlanan Millet Bahçesi ile ilgili de konuşan Ağar;  “Millet Bahçesi’nin Elazığ için önemli bir adım olduğunu söyledi. Çok doğru bir tercih oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın, seçim döneminde kendisine arz edilen bir konuyu süratle değerlendirmesi sonucu bu yapıldı. Elazığ için önemli bir adım oldu. Artık dediğim gibi, dua ve desteğimiz olacak. Milletvekilimiz Tolga Ağar ve diğer milletvekili arkadaşlar birlikte bu işe canla başla destek verecekler. Takibinde olduğumuz ekonomik gelişmeyi hızlandıracak, daha önemli hizmetler ve gelişmeler de var. Bu bir sene içerisinde başkanlık sistemi ile ilgili tecrübe edinildi. Daha güçlü sonuçların da alınacağı neticeleri bekliyorum. Bunların hepsi yerine gelecektir” ifadelerini kullandı.

“ÇOK ÖNEMLİ , ÇOK BAŞARILI HİZMETLER GELİYOR”

Çok önemli hizmetlerin geleceğini de kaydeden Ağar, “Tabii bu arada bir takım münasebetsizler, artık onlara klavye delikanlısı diyorum, sosyal medyada yaptıkları uyduruk haberlerin hiçbir karşılığı yoktur. Bunların hepsinin üstesinden gelinecektir. Çok önemli hizmetler geliyor, çok başarılı hizmetler geliyor. Ben bunlardan dolayı büyük mutluluk duyuyorum ve bunları bir vatandaş olarak takip ediyorum. Çok başarılı bir görevin Elazığ’da yaşanacağını hissediyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun, hepimizin yardımcısı olsun. İnşallah çok hayırlı hizmetler dönemini, Elazığ’da hep beraber göreceğiz” dedi.

“UZAYAN HER KOL BİZİMDİR”

Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Görevine Elazığlı birinin getirilmesinden gurur duyduklarını ifade eden Mehmet Ağar: “20 sene sonra bir başka Elazığlının bu göreve gelmesi, hepimize gurur ve onur verir” diyerek sözlerine şu şekilde devam etti: “Emniyet Genel Müdürü’nün tayininde de bir takım spekülasyonlar yaptı, bazı kendini bilmezler. 20 sene sonra bir başka Elazığlının bu göreve gelmesi, hepimize gurur ve onur verir. Bu arkadaşımız, uzun yıllardır devlete hizmet veriyor. Gelmesinden büyük bir memnuniyet duyduk. Her türlü desteğimiz de olacaktır. Fakat benim üzerimden hem onu hem de Tolga Ağar’ı yıpratmak için, bir takım terbiyesizlikler yapıldı. Bunlara hiç kimse kulak asmasın. Uzayan her kol bizimdir. İnşallah, Elazığlı birçok kardeşimiz bürokraside böyle önemli yerlere gelecektir. Dolayısıyla bu konuda hepimizin, herkese destek vermesigerekir. İnşallah gelecekte, daha fazla müdür, daha fazla vali, daha fazla bakan Elazığ’ımızın evlatları içerisinden olacaktır” diyerek açıklamasını tamamladı.  (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.