Erzincan Şehit Aileleri Koruma Derneği Başkanı Abdulkadir Zengin son 2 gündür yaşanan terör eylemleriyle ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı. “Son günlerde gelen şehit haberlerine derinden üzülmemek elde değil” diyen Abdulkadir Zengin, vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin varlığı ve birliğine kasteden hainleri lanetledi.

Erzincan'da trafik polisleri öğrencilere mesleklerini tanıtıp kitap hediye etti Erzincan'da trafik polisleri öğrencilere mesleklerini tanıtıp kitap hediye etti

“Bizim çocuklar şehadete yürüdü” diyen Zengin terör eylemlerine katılanları ’mayası bozuk’ olarak nitelendirdi.

"İnsan büyür beşikte, mezarda yatmak için"

Zengin, “Rabbim ümmetin geleceği için serden geçenlerden ebeden razı olsun. Ocaklara tarifsiz acıyı düşünenler bu dünyada olmasa bile Ahirette Allah’ın adaletiyle yüzleşecekler. Yaşasın zalimler için cehennem. Şehadete yürüyen kahramanlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyor, yaralı kıymetlilerimize de yüce Allah’tan acil şifalar vermesi için dua ediyorum. İnsan büyür beşikte, mezarda yatmak için. Kahramanlar can verir, yurdu yaşatmak için. Yarınlar var olsun diye yarınlarından vazgeçen yiğitler var. Mekânları cennet ruhları şad olsun” açıklamlarına yer verdi.

Kaynak: