Haber: Kübra TÜRKAN

AK Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı Arif Erol, gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Erol’u FHGC Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem ağırladı.

BAŞKAN ERDEM, EROL’A ÇIKTIĞI YOLDA BAŞARILAR DİLEDİ

Başkan Erdem, nezaket ziyaretinden dolayı Erol’a teşekkür etti. Başkan Erdem;  Erol’a çıktığı yolda başarılar dileyerek,  aday adaylık sürecinin kendisi için hayırlı olmasını temenni etti. Elazığ’ın menfaatini düşünen, bireyler siyasi sahnede olursa Elazığ kazanır mesajını da verdi.

EROL: 2. OSB’DEKİ SÜREÇ BİR HAYLİ UZADI

Ziyaretine dair bir değerlendirme yapan ve Elazığ’a yönelik projeleri olduğunu da kaydeden iş insanı Erol; “Elazığ’ın potansiyeli oldukça büyük bir şehir. Ekonomisini, sanayisini ve turizm potansiyelini sağlıklı bir şekilde değerlendirmeliyiz. Tarım ve hayvancılık olmazsa olmazımız. 2. OSB’deki süreç bir hayli uzadı. Bunu her defasında dile getiriyorum. Ticaret ve Sanayi Odasına, Belediyeye ve de Valiliği de konuyu sık sık aktarıyoruz. 2 OSB’nin faaliyetlerine bir an önce başlamalıyız” dedi.

EROL: YATIRIMCININ YATIRIM YAPMASI İÇİN ARSA BEDELİ DÜŞÜRÜLMELİ

2. OSB’de işlerin neden ağır aksak işlediğine de açıklık getiren Erol; “Bu alanda 180 parsel var ve 7 – 8 ay öncesinden 150 müracaat yapılmıştı. Ama burada 55 TL metrekareye ücret ödeniyorken artık oranın metrekaresine 110 TL istendiğini duyduk. Bu konuda konunun muhatapları ve ilgilileri bir çözüm sağlamazsa bu konuyu bakanlığa kadar iletmeyi planlıyoruz. Çünkü bir yatırımcıya gelir gelmez elindeki tüm sermayesini arsa için alırsanız o yatırım yapmakta sıkıntı çeker. Arsa bedelinin düşürülmesi adına çalışmalarımız olacak” ifadelerini kullandı.

EROL: ELAZIĞ’A YATIRIMCILARIN GELMESİNİ TEŞVİK EDECEĞİM

İş insanı olduğu için Elazığ’a yatırımcıların gelmesi noktasında gayretli olduğuna ve yine olacağını da aktaran Erol; “İstanbul’da ticaretle uğraşıyorum. Uluslararası ticaret yapıyorum ve bu uluslararası yatırımcıları Elazığ’a da çekmek istiyorum. Bu konuda girişimlerimiz olacak. Bu süreçte İnşallah vekil oluruz ama olmazsak bile her zaman şehrimiz için mücadele veren isimlerden biriyiz. İnşallah listeye girersek daha da faydalı olabiliriz.  Bizler ya nasip diyerek yola çıktık. Hayırlısı inşallah” dedi.

EROL: ELAZIĞ’IN CEVHERLERİNİ, MÜCEVHERE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

Elazığ’ın her bir yerinde farklı bir cevherinin olduğuna dikkat çeken Erol; “Elazığ’ın bütün cevherlerinin açığa çıkarılması ve bunların mücevhere dönüştürülmesi gerekiyor. Bugüne kadar Elazığ’ın değerleri tam olarak değerlendirilmedi. Bizler gelirsek peyder peyder bu cevherleri mücevhere çevireceğiz”  şeklinde görüş bildirerek; Elazığ’ın zenginliklerinden bahsetti.

EROL: SİYASETTE ÇEKİRDEKTEN YETİŞTİK, ERDOĞAN’IN ÖĞRENCİSİYİZ

Sessiz bir seçim kampanyası yürütülmekte peki size Elazığ’daki seçme4nin teveccühü nasıl? Dememize üzerine de Erol; “Ben siyasete çekirdekten başladım. Siyaseti hep dava siyaseti diye yürüttüm. Bundan dolayı da kendimi hep bir adım önde görüyorum. İstanbul Gençlik Kolları’nda yetişmiş biriyim. Cumhurbaşkanımızın öğrencisi olarak yetiştim. Cumhurbaşkanımızın öğrencisiyiz. Onun öğrencisi olan da her zaman bir adım öndedir. Yine siyaset akademisinde de bulundum. Temennimiz tabi ki listede yer almak.  Ama Elazığ’dan her bölgeden bir isim çıkartılırsa Elazığ’a daha fazla katma değer sağlanacağını düşünüyorum” dedi.

EROL: ÖNCEKİ DÖNEM VEKİLLİK YAPANLAR, YENİ YÜZLERE FIRSAT VERSİN!

“Siyaset bir nasip işi ve yarıştır” diyen Erol; “Önceki dönem Milletvekilliği yapan isimlere biz söz söylemek isterim. Onlar artık yeni yola çıkan arkadaşlarımıza fırsat verilmesi konusunda geride durmalarını tavsiye ederim. Artık şehir, yeni isimler ve yeni yüzleri görmek istiyor. Geçmiş dönem milletvekillerinin artık partide farklı konumlarda hizmet etsin. Gençlere ve yeni yüzler listelerde olsun. Her şeyin hayırlısı olsun” dedi.

EROL: CUMHURBAŞKANIMIZI, BİZLER İÇİN BİR NİMET OLARAK GÖRÜYORUM

Milletvekilliğine ilişkin duygularını dillendirdikten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili de düşüncelerini aktaran Erol; “ Cumhurbaşkanımız bu ülke için biçilmiş bir kaftan. Bizler için bir nimet olarak görüyorum. Onun bize değil bizim ona ihtiyacımız var. Cumhurbaşkanımızın bilgi ve tecrübelerinden istifade etmeliyiz. Bugüne kadar yaptıkları işler, yapacaklarının teminatıdır. Bunu biliyoruz. Uluslararası arenada Türkiye’yi ne derece iyi temsil ettiğini biliyoruz. 20 yıl öncesinde Türk Milletine 2. ya da 3. Sınıf insan muamelesi yapılırken; şimdi dünyanın neresine gidersek gidelim bakış açıları çok farklı. Özellikle Tayyip Erdoğan denildiğinde insanların yüzlerindeki tebessümü görüyoruz.  Afrika’dakiler Erdoğan’a dua ediyor” dedi.

EROL: CUMHURBAŞKANIMIZIN ÜLKEMİZ İÇİN YAPACAK ÇOK ŞEYİ VAR, ELAZIĞ; ERDOĞAN’A %90 OY VERSİN!

Erdoğan’ın uluslararası gerçekleştirdiği başarıları da vurgulayan Erol; “ Onun bu ülke için daha yapacağı çok şey var. İnşallah 2028’e kadar Cumhurbaşkanı olarak devam eder. Türkiye yüz yılında Türkiye dünyadaki ilk 10 ekonomisine girer. Türkiye’yi süper güç haline getirmek elzem. Bu süreçte Elazığlılardan beklentimiz; firesiz bir şekilde %90’lar oranında bir oy potansiyeli ile Cumhurbaşkanımızın son döneminde bir vefa olarak oy patlaması gerçekleştirelim yönünde” dedi.

EROL: BİZ DAVA SİYASETİ YÜRÜTÜYORUZ!

Listede olsun ya da olmasın davası doğrultusunda çalışacağının da notunu düşün Erol; “Bizler listede olalım ya da olmayalım. Sandıklar açılana kadar adaymışız gibi çalışmalarımızı yürüteceğiz. Çünkü biz dava siyaseti yürütüyoruz. Bizim beklentimiz ülkemizin milli bekâsı. Ülkemizin büyümesi ve süper güç olmasıdır bizim mücadelemizde davamız da bu yöndedir. Ev sahipliğinizden dolayı sizlere de teşekkür ederiz” dedi. Sonrasında Erol,  Başkan Erdem ile Elazığ, siyaset ve ticaret özelinde de fikir alışverişinde bulunarak, sohbet etti. Ardından Erol ve beraberindekiler; gazetemiz de hatıra fotoğrafı çektirerek ziyaretini sonlandırdı.