AK Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Sağlık Bakanlığı 2024 Yılı Bütçesi görüşmelerinde yaptığı konuşmada Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde pandemi ve deprem sürecindeki çalışmalara değinerek şehir hastanelerinin önemine dikkat çekti.

Kapalı ofis ortamında çalışanlar dikkat! Kapalı ofis ortamında çalışanlar dikkat!

“İzlem göstergelerinde en iyi ilerleme kaydeden ülkeler arasında olduk”

AK Parti iktidarı döneminde sağlık sektörünün her zaman öncelikli olduğunu dile getiren Milletvekili Erol Keleş; “Sağlık AK Parti iktidarının her döneminde temel öncelikler arasında yer almıştır. Avrupa’da bulaşıcı olmayan hastalıkların izlenmesi raporuna göre izlem göstergelerinde en iyi ilerleme kaydeden ülkeler arasında olduk. 2002 yılında 378 bin olan sağlık personeli sayımızı, 2022 yılında 1 milyon 350 bin kişiye, toplam hekim sayımızı yaklaşık 194 bine, hemşire sayısını ise 243 bine ulaştırdık” ifadelerini kullandı.

“Orada yaşadıklarımı görseydiniz asla ve asla şehir hastanelerine muhalefet olmazdınız”

Milletvekili Keleş Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ndeki Başhekimlik görevi sürecine de değinerek şu ifadelere yer verdi; “Özellikle 2020 ve 2023 yılında şehir hastanesinde başhekimlik yaptım. Çalıştığım süreçte depremleri ve pandemi sürecini şehir hastanesinde yaşadım. İnanın bir yönetici olarak orada yaşadıklarımı görseydiniz asla ve asla şehir hastanelerine muhalefet olmazdınız. Gerçekten çok değerliydi. Biz 6 Şubat depremi döneminde yaklaşık bin hastayı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde kabul ettik. Pandemi döneminde Elazığ bölgeye hizmet ediyordu Bingöl, Muş, Tunceli’nin hastalarının hepsi Elazığ’daydı.”