Kumluca Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen yarışmaya 15 yarışmacı katıldı. Tartılan biberleri alan yarışmacılar, Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan yarışma standına çıktı. Yarışmacılar, verilen 3 dakikalık süre içinde en çok acı biberi yemek için mücadele etti. Yarışma sonunda 260 gram acı biberi yiyen Yetkin Tuncer, yarışmanın 1’incisi oldu. 242 gram ile Semih Akın ikinci, 228 gram ile Hüseyin Yılmaz ise üçüncü oldu. Yarışmacılardan Sevda Güngör ve Elif Kolukısa’ya da jüri özel hediyesi verildi.

Yarışmanın 1’incisi Yetkin Tuncer’e 5 bin, ikincisi Semih Akın’a 3 bin ve üçüncüsü Hüseyin Yılmaz’a da 2 bin TL ödül verildi. Ayrıca tüm yarışmacılara Kumluca Belediyesi tarafından 500 TL verildi. Eğlence ve show hedefli yarışmaya katlan Cahit Karataş ve Mehmet Karaya’nın hareketleri de yarışmaya renk kattı.

"Antepli olduğum için acı yemeye alışkanım"

Elif Kolukısa ise, “Önceden acı yiyordum. Antepli olduğum için acı yemeye alışkanım. Benim için zor olmadı. 1’incilik bekliyordum ama kısmet değilmiş” dedi. Sevda Güngör, “Acıyı severim. Zor olmadı, kolaydı. İkinci olmayı bekliyordum. Seneye bir daha deneyeceğiz inşallah” dedi