Elazığ’da yaşayan 70 yaşındaki Mustafa Emre yaşam şartları ve çaresizlik nedeniyle yağmurlu havalarda bile elinde şemsiyesi ile sokaklarda simit satarak ekmek parası kazanıyor.

“Benim için hayat daha zor”

Sadece altmış beş yaş aylığı aldığını söyleyen Mustafa Emre; “Özellikle zorlu kış aylarında şemsiyemi elime alıp sokak sokak ekmeğimi kazanmaya çalışıyorum. Benim için hayat daha zor. Yaşın verdiği yorgunluk ve geçim derdi oldukça ağır bir yük. Yetmiş yaşındayım ama çalışmaya mecburum” dedi.

“Benim yaşımdakiler evde torunları ile vakit geçiriyor, ben simit satıyorum”

Yağmurlu havada elinde şemsiyesi ile Elazığ sokaklarında simit satıcılığı yapan Mustafa Emre; “Yaşam şartları çok zor. Çocuklarım evli onlarında maddi durumları destek olmak için yetersiz. Bende altmış beş yaş aylığı alıyorum. Haliyle bu para geçinmeye yetmiyor. Bende çaresizlikten geçimimi sağlamak için sokaklarda simit satıyorum. Benim yaşımdakiler evde torunları ile vakit geçiriyor, ben simit satıyorum. Çok zor şartlar özellikle kış aylarında daha da zorlanıyorum. Yağmurlu havalarda elimde şemsiye Elazığ sokaklarında simit satmaya çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

Elazığ için kuvvetli yağış uyarısı Elazığ için kuvvetli yağış uyarısı