TFF 3. Lig 2. Grubun 11. haftasında konuk ettiği Efeler 09 SFK'yı 1-0 mağlup ederek zirve hattına yakınlaşan 3Gen Holding Elazığspor'da galibiyet mutluluğu yaşanıyor.

Teknik direktör Bülent Yenihayat maç sonu yaptığı değerlendirmede maça iyi başlayamadıklarını söyleyerek; ''Geçtiğimiz hafta içeride oynadığımız Anadolu maçı gibi bu maça da bir şpkla başladık. Yine bir penaltı bilmiyorum yine pozisyonu seyredeceğiz. Çok iyi başlamadık orta sahada adam paylaşımında sorun taşadık. 15. Dakikadan sonra onu toparladık oyuncularımız o kısmı düzeltti. Maçın devamında son dakikaya kadar (75 dakika) tamamen oyun kontrolü elimizdeydi ve birçok pozisyona girip değerlendiremedik. Maç öncesi rakibe ve aklımızdaki oyuna göre bir kadro ile çıktık, sol bekte Burhan'ı ve orta sahada iki 8 pozisyonunda Mesut ve Mert'i kullanarak daha ofansif bir oyun oynamak istedik.  Dakika 60'ta Mesut ve Mert iyi oynamasına rağmen oyundan alıp Yağızcan ve Fatih'i orta sahaya alarak hem topun bizde kalmasını istedik hem de fiziksel olarak rakibe üstünlük kurmak istedik. Nitekim yaptığımız hamleler tuttu. Orta sahanın hakimi maç sonuna kadar tamamen bizdeydi. Bizim elimizdeki en büyük güç, oyuncularımın sahada 90 dakika yüzde 100 mücadele etmesi ve inanılmaz derecede iştahlı olmalarıdır. Bu coşkuyu kaybetmediğimiz sürece oyunumuz her geçen gün gelişecektir. Bu soğukta ve yağışlı günde bizleri yalnız bırakmayan büyük Elazığspor taraftarlarına çok teşekkür ediyorum. Siz varsanız biz varız, siz yoksanız biz yokuz. Bunu sakın unutmayın'' dedi.

“Şimdi ihtiyacımız olan deplasman galibiyeti”

Deplasmanda galibiyet almak istediklerini ifade eden Yenihayat; “Daha önceki haftalarda söyledim hafta hafta, maç maç gitmemiz gerekiyor. Zor bir rakibe karşı oynadık bize lider geldiler.  Deplasmanda hiç kaybetmemiş sadece 3 gol yemiş bir rakibe karşı bu havada bu mücadeleyi ortaya koymak bizi sevindiren tarafıydı. Berabere kaldığımıza üzüldüğümüz iki beraberlik var. Şimdi ihtiyacımız olan deplasman galibiyeti inşallah bunu da önümüzdeki hafta Bulvar maçında alacağız” dedi.

Elazığ'da okuma yazma kursundaki kadınlara ‘KADES’ semineri Elazığ'da okuma yazma kursundaki kadınlara ‘KADES’ semineri