Cilt bakımı yaparken yapılan yanlış uygulamalar cildinizi tahriş edebilir. Aynada güzel bir ciltle karşılaşmak isteyen herkesin uyguladığı rutin bir bakım vardır. Kimileri bol nemlendirici kremler ve özel bakım rutinleri uygularken kimileri ise doğal içerikli sabunlar tercih ediyor. Peki evde tükettiğimiz gıdalardan güzel bir karışım yapsak ve sivilcelerimiz ortadan kaybolsa nasıl olurdu. Bunun için cilt uzmanı Şems Arslan’ın sivilce gideren özel bir karışımı var. Bu karışımı ve uygulanışını sizler için araştırdık. İşte cildi pürüzsüz yapan ve sivilceleri ortadan kaldıran mucize karışım…

Malzemeler: Bir çay kaşığı elma suyu, Yarım yumurta akı, 1 çay kaşığı lahana suyu, 1 çay kaşığı süt

Yapılışı: Bir çay kaşığı elma suyu, yarım yumurta akı, 1 çay kaşığı lahana suyu, 1 çay kaşığı süt cam derin bir kase içine koyulur.

Karışım göz ve burun delikleri açılmış gazlı bir beze sürülerek cilt üzerine örtülür. Yaklaşık 20 dakika kadar bekletildikten sonra ılık su ile temizlenir.

Elazığlılar uykusuzluk artık dert olmayacak! Kuş gibi uyumanın formülü belli oldu Elazığlılar uykusuzluk artık dert olmayacak! Kuş gibi uyumanın formülü belli oldu

Temizlendikten sonra cildin kuruluğunu alması için nemlendirici sürülebilir. Haftada 1 kez uygulanması önerilen bu maske sivilce izlerinin giderilmesinde etkilidir.

Editör: Şeyma Kurşun