Elazığlılar Milletvekili Gürsel Erol’u değerlendirdi!

27. ve 28. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un siyasi performansını Elazığlı vatandaşlara sorduk.  Elazığlı vatandaşlar, Milletvekili Erol’un vekillik süresinin ilk döneminde daha aktif olduğunu ve vatandaş ile bağlantısının eskisi gibi olmadığını ifade ederek yerel Seçim kampanyası döneminde Vekil Erol ‘un Elazığ’ı önemsemediğini söyledi.

Elazığ’da ikinci milletvekilliği dönemini yaşayan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un vatandaş üzerindeki izlenimini vatandaşa sorduk. Aktifliğinin ilk dönemlerdeki gibi olmadığını söyleyen vatandaşlar; “Eskiden gözüküyordu şimdi ise Vekil Erol’da artık Elazığ’da yok” ifadelerini kullandı. İşte vatandaşın milletvekili Erol’a dair görüşlerinin detayları…

“Vekil Erol’un siyasetini samimi bulmuyorum”

Siyasi görüşüm ne olursa olsun icraat noktasında düşünecek olursak bugüne kadar Milletvekili Gürsel Erol’un hep reklamını yaptığını ifade eden Vatandaş Mehmet Özdemir; “İlk zamanlar vatandaş ile birlikte bayağı kendisini gösterdi. Ama şimdi aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Gürsel Erol’a bugüne kadar oy vermedim ama siyasetini iyi yapıyor mu? Derseniz yapıyor. Çünkü vatandaşı kendi etkisi altına alabiliyor. Teröre mesafe koymayan bir insana ben oy vermem. Kendisi terörü kabul etmediğini söyledi her defasında ama bağlı bulunduğu parti yani CHP kesinlikle terör destekçisi. Vekil Gürsel Erol en başta bağlı bulunduğu partiden kaybediyor. Vekil Erol’un siyasetini samimi bulmuyorum. İki dönem Elazığ’da Gürsel Erol’un milletvekili olmasının ana etkeni HDP gerçeğinin desteğidir. Bunu bir tek ben değil, bütün Elazığlılara sorun CHP’nin yani Elazığ’da Gürsel Erol’un en büyük destekçisi HDP oylarıdır. Bana defalarca desin ki ben terörü lanetliyorum diye ama ben inanmıyorum. Kendi bulunduğu parti terör örgütüne ve terör örgütünün yanında olanlarla sürekli kol kola. Elazığ Tunceli’den çok fazla göç aldı. Oy potansiyeline bakınca Vekil Erol’un oy kapasitesini artıran yine kendi destekçi kesimi. Elazığ kamuoyu da çok iyi biliyor ki Elazığ’ın var olduğu bir gerçek var. Vekil Erol, gelen göçlerle Elazığ’da oy potansiyeli oluşturdu. Elazığ’da en büyük kesim milliyetçi ve Cumhurbaşkanına bağlılığı ile bilinir ve bu gerçektir. Vatandaşı kendisine çekmesi ise siyasetini yapıyor. Kendisine vatandaşı çekip odak noktası yapmaya çalışıyor” iddiasında bulundu.

“Gürsel Erol’un vatandaşa faydası yok! Oyunu aldı, vekil oldu ve gitti”

Milletvekili Erol’a oy verdiği için pişman olduğunu aktaran Vatandaş Cebrail Ölmez ise “Ben oyumu bizzat Gürsel Erol’a vermiş birisi olarak şunu söylemek istiyorum. Çok pişmanım! Keşke oyumu vermeseydim. Bugüne kadar destekler yapar eder dedim ama yapmadı. Mecliste Elazığ ismini söylerken biz Gürsel Erol bir şeyler yapar dedik ama ne yazık ki Elazığ’ı da Elazığlıları da unuttu. Biz Elazığ’da bizim yanımızda olduğunu göremiyoruz. Hani nerde? Yerel Seçim dönemindeyiz. Yerel Seçim kampanyasının yapıldığı dönemde dâhi Gürsel Erol yok. Kime ne yaptı Gürsel Erol? Hiç kimseye bir yararı olmadı oyumu verdim değişimde bir şeyler olabilir diye ama olmadı Gürsel Erol komple bizi unuttu. Gürsel Erol seçimi kazanmak için gezdi sonrasında da yüzünü kimse görmedi. Her seçim döneminde olduğu gibi şunu bunu yaparız dediler ama diğerleri gibi kendisi de Elazığ’ı unuttu. Değişiklik olsun dedim Gürsel Erol’a oy verdim ama anladım ki bildiğimden şaşmamalıymışım. İlk başta gerçekleştirdiği seçim algısına kandım. Gürsel Erol’un vatandaşa faydası yok! Oyunu aldı vekil oldu ve gitti” ifadelerini aktardı.

“Seçim sürecinde oy potansiyeli için Gürsel Erol siyasi reklamını yaptı”

Milletvekili Gürsel Erol defalarca bir şeyler yapacağını söyledi Elazığ’ı farklı kılar diye düşünüldü ama Elazığlıları şaşırtmadığını ifade eden Vatandaş Mehmet Aslan; “Gürsel Erol ilk dönemlerde vatandaş ile çok iç içeydi ama şimdi oyunu aldı, seçildi ve gitti. Gürsel Erol CHP Elazığ Belediye Başkan Adayının bile yanında değil. Gürsel Erol’un Elazığ’dan kopuk olması bizi kararımızda haklı çıkarttı. Elazığ’da CHP’nin vekil çıkarmasının en büyük etkenini de hepimiz çok iyi biliyoruz ki sabit oy potansiyelidir. Ne olursa olsun Gürsel Erol’un şahsını severim ama Elazığ’ı unuttu. Gürsel Erol artık kendi partisinin adı için bile Elazığ’da kalmıyor. Seçim sürecinde oy potansiyeli için Gürsel Erol siyasi reklamını yaptı” ifadelerini kullandı.

“Siyaset tarzı iyi vatandaşı kendisine çekti ama bu yaklaşımın altını dolduramadı”

Milletvekili Erol’un Elazığ’da gözükmemesinin normal olduğunu söyleyen Vatandaş Hüseyin Ayan; “CHP kendi içerisinde bile bir bütünlük oluşturamıyor. Gürsel Erol’un Elazığ’da da kendi bütünlüğünü oluşturamaması çok normal. Birbirlerine bağlılıkları olmayan bir sistemi oluşturdular. Şimdi o sistemin içerisinde kendi kendileriyle cebelleşiyorlar. Siyaset tarzı iyi vatandaşı kendisine çekti ama bu yaklaşımın altını dolduramadı. Bu durumda kendisi eksi puan oluşturdu. Düşündüğümüz gibi bir tablo oldu mu denilirse? Olmadı” ifadelerine yer verdi.

“Milletvekili Erol Elazığ’da pasif milletvekilliğine doğru gidiyor”

CHP’nin yönetim tarzı hep böyleydi kendilerinin bile şu anda genel olarak asıl yöneten ismin bile belli olmadığı ifadelerine yer veren Vatandaş Osman Esinti; “Kendi içlerinde dahi destekleri eksik kalıyor. Son aylarda kendilerini kimin yönettiği bile muamma. Elazığ’da şahsına yönelik bir şey diyemem ama partisi ve Elazığ’daki yeri olarak eski aktifliğinden şimdi eser yok. Milletvekili Erol Elazığ’da pasif milletvekilliğine doğru gidiyor” ifadelerini aktardı.

“Miiletvekili Erol Elazığ’ı eskisi kadar önemsemiyor”

Nedenini kendisinin de merak ettiğini söyleyen Vatandaş Hasan Keskin; “Eskiden Gürsel Erol böyle değildi. İlk seçildiği vekillik döneminde her alanda vardı. Şimdi ise her şekilde Elazığ’da olmak isteyen Gürsel Erol yerel seçim kampanyası döneminde bile gelmiyor. Kendi seçim döneminde partisine desteğini tam sağlayamadığını düşünüyorum” dedi.

Editör: Haber Merkezi

06 Şub 2024 - 16:53 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elazığ Fırat Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elazığ Fırat Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Elazığ Fırat Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Elazığ Fırat Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

02

Bahattin SENEMOĞLU - Milletvekili Gürsel EROLU itibarsız hale getirmek ve Cumhuriyeti kuran Cumhuriyet Halk partisine çamur ve iftira atmak için yazılmış bir yazı. TBMM Elazığ sorunlarını gündeme getiren tek milletvekili. Türkiye'de yapılan bütün yolsuzlukları ve gelir dağılımındaki adaletsizliği ve pahalılığı gündeme getiren tek parti CHP.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 16:53
01

Emekli - Muhalefet partisinden ne bekliyorsun. Bütün imkanlar Akp denilen emekli düşmanı partinin elinde istedikleri gibi çalıp istedikleri gibi oynuyorlar. Siyasetçilerin hepsi yalancıdır. Bunlara inanan halk maalesef aptaldır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 16:53