Amedspor-Düzcespor maçında protokolde oturan 80 yaşındaki ElazığSönmez Sezer’in 60 yıldır şehir şehir, stat stat dolaştığını öğrenince, hayat hikayesini ve futbol merakının nereden geldiğini sormak bize düştü. 

Önce kardeşinin peşinde gitti

Elazığspor’un efsane futbolcusu Hıdır Bilek’in kız kardeşi olan Sönmez ninenin futbol merakı, kardeşi Hıdır’ın maçlarını izlemekle başlamış. Kendi deyimiyle 13 yaşından beri ailecek spora düşkün olmaları ve spor ile ilgilenmeleri nedeniyle hayatı futbol için şehir şehir stat stat dolaşmakla geçmiş.

Şimdi torunu izlemek için maçlara gidiyor

Daha önce Elazığspor. Malatyspor ve Altayspor’da forvet oynayan kardeşi Hıdır Bilek’in maçlarını izlemek için şehir şehir dolaştığını belirten Sönmez nine, şimdi de futbolcu torunu Berkehan Biçer’in maçları için şehir şehir dolaştığını söyledi. 

“Gittiğim yerlerde saygı görüyorum”

Elazığlı olan ve Altınordu’da yetişen milli futbolcu Berkehan’ın anneannesi olan Sönmez nine, sağlık sorunu olmadığı müddetçe torununun bütün maçlarını izlediğini ifade etti. Gittiği deplasmanlarda rakip takım yöneticileri ve taraftarlarının kendisine çok saygılı davrandığını söyleyen Sönmez nine, “Hayatım futbol ile iç içe geçti. Bundan çok memnunum. Stadyumlarda kötü tezahürat ve çirkin saldırılar olmaz ise daha güzel olur” diye konuştu. 

Altay’da Denizli ile oynadı, Fener’e  2 gol attı

Sönmez ninenin kardeşi Hıdır Bilek, (Fotoğrafta oturan sol başta) 1970-1971 sezonunda Altay’da ünlü teknik direktör Mustafa Denizli ile birlikte oynadı, Fenerbahçe ile oynadıkları Türkiye Kupası çeyrek final maçında 2 gol attığı öğrenildi.  

Berkehan Biçer kimdir?

Elazığspor, Niğdespor, Altınorduspor, Yeşilyurt Belediyespor ve Düzcespor formalarını giyen Berkehan Biçer, 1 Ocak 2000’de doğdu. Sırası ile 3. ligde 32 müsabaka, 2. ligde 27 maça çıkarken 11 kez milli formayı giydi. Berkehan Biçer savunmada stoper olarak görev yapıyor.