Salıbaba Mahallesi Muhtarı Elazığ Bağımsız Milletvekili Adayı Muhammet Hacı Güneş, 14 Mayıs seçimlerinde milletvekilliği adaylığını açıkladıktan sonra ki sürecinde yaptığı açıklamalarla halkın ilgisini çekti ve sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlarla "Yahu bir 5 sene de beni deneyin. Vatandaşlarımız bize yetki versinler. Bir 5 sene de ben sizi dolandırayım. Bir 5 sene de ben telefonlarımı kapatayım. Bize layık görmüyor musunuz?" diyerek fenomen olmuştu.

“O telefon ellerinde titreyecek”

Seçim sürecinde vaatleri ile dikkat çeken Bağımsız Milletvekili Adayı Muhammet Hacı Güneş’in vaatleri Elazığ’ın dışında da hızla yayıldı.

Güneş; "Telefonlarımız herkese açık olacaktır. Mecliste görevimiz olmadığı sürece gelip alt tabakadaki insanlarla ilgileneceğiz. Seçildiğim takdirde vay ki kamu kurum ve müdürlerinin haline o telefon ellerinde titreyecek. Bugün Ankara, Cumhurbaşkanı beni tanıyor. TBMM'de 4. adamım, Elazığ'a istediğinizi alacağım. Elazığ'a yeni bir güneş doğuracağım. Hızlı tren, Pertek Köprüsü gibi projeleri dile getirip herhangi bir projeyi hayata geçireceğim. 5 yıl da ben o kırmızı koridorlarda gezeyim” dedi.

Eski fotoğrafı Türkiye'de gündem oldu

Güneş'in hesabından seçim gecesi paylaşılan bir fotoğraf ve fotoğrafa yazılan not yine Türkiye’de gündem oldu.

Güneş’in hastanede sedye üzerinden çekilmiş eski bir görüntüsü yeni gibi servis edildi. Türkiye’de yüzlerce hesap Güneş’in o fotoğrafını seçim gecesi çekilmiş gibi alıp haberleştirdi.

Haber: Esra SER