Kapalı ofis ortamında çalışanlar dikkat! Kapalı ofis ortamında çalışanlar dikkat!

Sonbaharda karşılaşılan çoğu cilt probleminin en büyük sebebi; havadaki nemin düşmesinden kaynaklanmaktadır” diyen Aspera’s Beauty İşletmecileri ve Güzellik Uzmanları Songül Karataş ve Ayşe Coşkun; en değerli varlığımız cildimize sonbaharda nasıl bakmamız gerektiğinin ipuçlarını verdi.

“Vücudumuzun her daim neme ihtiyacı var”

Güzellik Uzmanları Songül Karataş ve Ayşe Coşkun; “Her zaman vücudumuzun neme ihtiyacı var. Her mevsim nemi sağlamanın en kolay yolu ise krem kullanımıdır. Fakat sonbaharda diğer mevsimlerin aksine daha yoğun nemlendirici krem çeşitleri tercih etmeye özen gösterilmelidir” dedi.

“Cilt tipinize uygun krem seçmeyi ihmal etmeyin!”

Açıklamalarını sürdüren ve krem seçerken kişinin mutlaka cilt tipine uygun bir krem seçmesi gerektiğini de kaydeden Güzellik Uzmanları Songül Karataş ve Ayşe Coşkun; “Örneğin yağlı bir cilt yapısına en uygun krem; cildin yağ dengesini korumasına yardımcı olan su bazlı nemlendirici kremlerdir. Kremler sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu nem sağlanarak, cilt problemlerinin önüne pek tabi geçilebilir” ifadelerini kullanarak, sağlıklı bir cilt için de kişinin su tüketimine de gereken özeni göstermesinin faydalı olacağının da altını çizdi.