Yeniden Refah Belediye Başkan Adayı Septioğlu Çatalçeşme’de vatandaşlarla buluştu Yeniden Refah Belediye Başkan Adayı Septioğlu Çatalçeşme’de vatandaşlarla buluştu

Ülkemizde en çok tüketilen ürünler listesinde tatlılar önde yer alır. Türkiye'nin 7 bölgesinde de afiyetle tüketilen tatlıların çeşidi farklılık gösteriyor. Ülke geneline bakıldığında geleneksel tatlılardan, farklı tatlara doğru bir değişimin olduğu gözleniyor. Lezzetli bir yiyecek olan tatlılar, hayatımızda önemli bir yere sahip.

Elazığ’da en çok tüketilen tatlı hangisi?

Aşırı tüketimi vücuda zarar verse de bu alışkanlıktan vazgeçmek zor gibi görünüyor. Peki Elazığ’da en çok tüketilen tatlılar hangileri? Tatlıcı Ahmet Altunhak, Elazığlıların en çok tükettiği tatlıyı açıkladı.

Ahmet Altunhak; “Elazığlı vatandaşlar en burma kadayıf, künefe uygun olduğu için de tulumba tatlısı tercih ediliyor” dedi.

Baklava fiyatlarına %30 zam gelmişti

Lezzete düşkün olanlara üzecek bir karar alınarak baklavaya, malzeme ve işçilik maliyetlerindeki artış nedeniyle zam yapılmıştı. Birinci sınıf baklava üretimi yapan işletmeler, komite kararıyla yüzde 30 zam gelmişti.

Editör: Beyza Bişkin