Tiffany & Tomato Bordospor Yönetimi; dün bir otelde kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi. Tiffany & Tomato Bordospor Başkan Yardımcısı Hüseyin Dal, Basın Sözcüsü Serdar Kara ve Teknik Direktör Ercan Sönmez; kısa bir değerlendirmede bulunarak Cumartesi saat 14.00’da Ahmet Aytar Spor Salonu’nda gerçekleşecek maçta bütün Elazığ’ın desteğini istedi.

“Bütün halkımız maça gelsin, desteğinize ihtiyacımız var”

Basının ilgisinin yüksek olduğu programda geldi. Tiffany & Tomato Bordospor Başkan Yardımcısı Hüseyin Dal; “ Basınımızın güzde temsilcileri ile bir arada olmaktan mutluyuz. Öncelikle 24 Ocak 2020’de hayatını kaybedenlere bir kez daha baş sağlığı ve yaralılara da geçmiş olsun diliyorum. Bu hafta Tiffany & Tomato Bordospor Kadın Voleybol Takımının 17. Maçını beraber izleyeceğiz. Buradan hepinizi maça davet ediyorum. Takımımıza destek verip, onları yalnız bırakmayalım. Bizim bu maçı almamız çok önemli. Bütün halkımız maçımıza gelsin, hepinizin desteğine ihtiyacımız var” dedi.

“Yeni bir kulübüz”

Tiffany & Tomato Bordospor Teknik Direktörü Ercan Sönmez; sözlerinin başında 24 Ocak 2020 Elazığ Depremi’nde hayatını kaybedenleri andı. Sönmez; “Yeni bir kulübüz. 5 aylık bir sürecimiz var toplamda. Kulüp Başkanımız Sayın Soner Orhan, Yine Başkan Yardımcımız Hüseyin Dal, Vahap Erdem böyle bir kulübü Elazığ’a kazandırmak için karar aldı ve daha sonra paydaşlarımız da büyüdü ve yönetimimize de yeni isimler kazandırıldı”  ifadelerini kullandı.

“Takımımızın başarılı olduğunu mücadelemizi izlemeye gelenler bilmekte”

Maddi ve manevi zor bir süreç içerisinde olduklarını da kaydeden Sönmez; “Taraftar desteği var ama kulüp tamamen ana sponsorumuz, diğer sponsorlar, kulp Başkanı ve diğer yöneticilerimizin şahsi harcamaları ile bugüne kadar geldi.  Başarılı mıyız? Evet başarılıyız. Toplam 6 galibiyet aldık ama ligin yeni takımlarındanız. Yüksek bir bütçemiz yok. Haliyle kısıtlı oyuncu gurubu arasından seçim yaptık. Çok zor müsabakalara çıktık, bazı alabileceğimiz müsabakaları da talihsiz bir şekilde kaybettik ama takımın başarılı olduğunu mücadelemizi izlemeye gelenler görmekte” dedi.

TFF kararını verdi; Süper Kupa Finali Şanlıurfa'da TFF kararını verdi; Süper Kupa Finali Şanlıurfa'da

“Bizler şehrin takımıyız”

“Bizler şehrin takımıyız” diyen Sönmez; “Şehrin dinamiklerinin, kulübe ve yönetime destek olmasını bekliyoruz. Bundan sonraki süreçte kalan maçları da en iyi şekilde oynayarak, galibiyetler alarak ligi tamamlamak istiyoruz. Ben başta kulüp başkanımız Soney Orhan olmak üzere bütün yönetim kurulu üyelerine ve ana sponsorumuz; Tiffany & Tomato’ Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Yıldırım’a Elazığ’da böyle bir takımın var olması adına verdikleri mücadeleden dolayı ayrıca sağladıkları maddi ve manevi katkılardan dolayı bir kez daha Elazığ kamuoyu önünde de kendilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“Elazığ halkını maçımıza davet ediyoruz”

Cumartesi günü önemli bir müsabakaları olduklarına da değinen Sönmez; “Cumartesi günü saat 14.00’da Ahmet Aytar Kapalı Spor Salonu’nda bütün Elazığ halkını takımımıza destek olmaya davet ediyorum”  diyerek sözlerini noktaladı.

“Bu şehre güzel bir takım kazandırıldı”

Tiffany & Tomato Bordospor Basın Sözcüsü Serdar Kara da yine sözlerine 24 Ocak 2020 Elazığ depreminde hayatını kaybedenleri anarak başladı. Kara; “Zor dönemlerden sonra takımın Elazığ’da yeni heyecanlar yarattı. Başta Yönetim Kurlumuz ve Tiffany & Tomato önderliğinde ve Harput Dibek’in destekleri ile şehrimize ve bölgemize çok güzel bir takım kazandırıldı. Bu takım şehre kazandırılırken sevgili Ercan hocamın ve yönetim kurulunun mesaisi söz konusuydu. Ceplerindekileri harcayarak, bu şehre çok güzel bir takım kazandırıldı. Bu takım 1. Lig’te heyecanla insanları sahaya çekere, bizleri de arkasından sürükledi. Biz her maçta çok heyecanlıyız” dedi.

“Henüz emekleyen bir takımız”

Açıklamasını sürdüren Kara; “Kadın Voleybolunun Elazığ gibi bir memleketten hızlı bir trend le yükselmesi şehrimizin marka değerini yükseltiyor. Bu marka değeri ilimize kadın voleyboluna yatırım yapılması gerektiğini de gösteriyor. Tabi ki bu yeni bir süreç henüz emekleyen bir takımımız. Buna rağmen hızlı galibiyetler almaya başladık. Bu takım tamamen kendi öz bütçesi ile bugüne kadar geldi. Bu desteklerde devam edecek ama tek başına bazı şeyler olmuyor. Kastımız sadece maddi destek de değil. Özellikle basınımızdan faaliyetlerime mecralarından daha fazla yer versin istemekteyiz. Çünkü basın Elazığ’da kamuoyunu oluşturuyor ve bizim de bu gücünüze ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

“Hafta sonu çok kritik bir maçımız var”

“Hafta sonu çok kritik bir maçımız var” diyen Kara; “Bu kritik maça hem Elazığlıları hem de il dışında takımımıza gönül verenleri bekliyoruz. Basın olmazsa olmaz destekçilerimiz ve de taraftarlarımız. Kadınların olduğu bir voleybol takımız var. Maça gelmek isteyenler Elazığ’daki 2 AVM’den ücretsiz bir şekilde bilet temin edebilir. Ayrıca tribünden inerken biletinizi kaşeleterek; Harput Dibek’in %50 indirim jestini de elde edeceksiniz. Amacımız 7’den 70’in herkesin desteğini almak. Gerek maddi gerekse de tribünden manevi bir şekilde takımımıza destek olmanızdır ”  ifadelerine yer vererek, takımda emeği olan herkese de teşekkürleri sunarak, sözlerini tamamladı.

Editör: İrem Ancil