Sosyal medya platformu X(Twitter)’da bir kullanıcı günlük giyimi nedeniyle Elazığ’da sözlü tacize uğradığını yazdı.

Kadın kullanıcı yaptığı paylaşımda Elazığ ile ilgili hakaretler içeren cümleler kurarak; “Elazığ l*ş gibi bir yer nefret ediyorum. Şehrin %90 sapık i* kopuk dolu. İğrenç, korkunç ötesi zihniyetleri var ve asla eğitilmez varlıklar. Bugün sırf etek krop kombinim kaç tane laf atıp fiyat soran i* oldu” dedi.

Başka bir kadın cevap verdi; “nerde ne giyeceğinizi…”

Kullanıcının bu paylaşımının ardından başka bir kullanıcı ise olayın bu durumun sadece Elazığ’a özgü olmadığını söyledi.

Kullanıcı yaptığı paylaşımda; “Rahatsız oluyorsanız eğer nerde ne giyeceğinizi, ne yapacağınızı bilip ona göre hareket edin o zaman. yüzyıllardır değişmeyen doğu zihniyeti sizler gelip bir anda değiştirebileceğinizi düşünmeyin. kültürünüze ve sizlere uyum sağlayacak yerleri tercih etmelisiniz. Ben olayın sapık kısmında değilim çünkü bu insanlar tek bu memlekette değil ülkemizin her yerinde mevcutlar zaten. ben size kültür ve zihniyetten bahsediyorum. inanın batıya giden doğulunun zihniyeti bile aynıdır. bunu da gerçekten kendini yetiştirmiş insanları her anlamda azınlıkta görerek söylüyorum”