14 Mayıs’ta Elazığ’da seçmen sandığa giderek oyunu kullandı. Her ne kadar resmi olarak sonuçlar beyan edilmese de 28’inci dönemde Elazığlı seçmen 4 yeni isme vekalet verdi. 27’nci dönemin sadece tek bir vekili 28’inci dönemde de kendisine Meclis’te yer buldu.

Yeni vekiller henüz mazbatalarını alıp, meclisin havasını solumasa da Elazığ’da siyasetin rengi de dili de kendisini belli etmeye başladı.

27’nci dönemden alışık olduğumuz AK Partili Milletvekili Metin Bulut ve CHP’li Gürsel Erol arasında geçen atışmalar bu dönem de yeni vekiller arasında eksik olmayacak gibi…

Elazığ’da proje bazlı siyasetin ötesinde genel siyaset yapan ve iktidarın eksikliklerini ilin iktidar kanadının vekilleri üzerinden siyasi kurnazlıkla dile getiren Gürsel Erol, yeni dönemde de bu siyasetini devam ettirecek gibi…

27’nci dönemde AK Partili Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar ve Zülfü Demirbağ, Metin Bulut’un aksine Erol’a karşı sessiz kalmayı tercih ediyordu. Ama bu dönemin farklı olacağı şimdiden sinyallerini verdi. Artık Gürsel Erol’un karşısında geçtiğimiz dönem gibi sadece bir vekil yok.

Hem MHP kanadından Semih Işıkver hem de AK Parti kanadından Prof. Dr. Erol Keleş, Ejder Açıkkapı ve Elazığ’ın çiçeği burnunda siyasetçisi M. Rıdvan Nazırlı meydanı Gürsel Erol’a bırakmayacağa benziyor.

Somut örnek vermek gerekirse geçtiğimiz günlerde ulusal bir televizyon programına katılan Gürsel Erol partisinin PKK terör örgütüne olan bakışını sert ifadelerle ve yüksek sesle dile getirdi. Vekil Erol’un bu konuşması Elazığ basınına yansır yansımaz, çiçeği burnunda yeni vekilimiz AK Partili Nazırlı, Erol’a sosyal medya hesaplarından anında cevap verdi. Nazırlı’nın verdiği cevabı uzun uzun yazmadan, her seçim dönemi popüler olan o deyimle açıklamak gerekirse; “arşiv affetmez, arşiv yalan söylemez…”

Şimdi gelelim asıl konumuza buraya kadar havanda su dövdük;

Şöyle geçmişe bakalım, Elazığ; Metin Bulut ve Gürsel Erol’un kısır tartışmalarından ne kazandı? Bu tartışmaların kaçı oy aldıkları kitlenin faydasına oldu?

Bu tartışmalar kaç işsiz gence ekmek kapısı oldu?

Bu tartışmalar depremin vurduğu Elazığ’a yeni bir çehre kazandırdı mı?

Hepsi siyasetin basit ayak oyunları olarak; gazetelerin, televizyonların ve internet sitelerinin arşivinde kaldı.

MHP Milletvekili Semih Işıkver’in seçim öncesi açıkladığı 23 projesi dışında şöyle genel tabloya baktığımız da Elazığ yine Gürsel Erol’un siyasi kurnazlığına kurban gidecek atışmalarla bu dönemi de tamamlayacağa benziyor.

Umarız yeni vekiller Elazığ’da ki siyasetlerini Gürsel Erol üzerinden yürütmeyi tercih etmez de iktidarın nimetlerini bu şehre taşır.

Hem kendileri hem de Elazığ kazanır.