Her zaman buradayım

15 yaşından beri Elazığ’da olduğunu söyleyen Pambuk Baba “Ben çocuklara para da dağıtıyorum, ekmek veriyorum, yemek yediriyorum ben ahirete yatırım yapıyorum. Her zaman buradayım. Benim ismim “Pambuk Baba” Elazığlıyım. 15 yaşından beri Elazığ’dayım.” ifadelerini kullandı.

Elazığ Kültür Ve Tanıtma Vakfı tarafından yemen şehitleri anıldı Elazığ Kültür Ve Tanıtma Vakfı tarafından yemen şehitleri anıldı

Bu maniler annesine kavuşmak için

Annesine kavuşmak için söylediği maniyle yüreklere dokunan Pambuk Baba “Yüce dağ başının karı erirse bahar gelirse koyunlar kuzulasa da sen üzülme nazlı yar ben geleceğim nazlı yar. Anam bulgur kazanını yakınca davullar çalınıp bayram olunca sen üzülme nazlı yar ben geleceğim nazlı yar. Yol boyunca madımaklar uzanınca tarlalarda yeşeren ekinler gelin kızlar su suvarmaya gelince sen üzülme nazlı yar ben geleceğim nazlı yar.” dizelerini ahirette annesine kavuşmak için söylediğini dile getiriyor.

İl il gezerek çocukların yüzünü güldürüyor

İl il gezerek çocukların yüzünü güldürdüğünü söyleyen Pambuk Baba “Ben vatanıma bayrağıma çok hizmet etmişimdir ama devletin bir kuruş parasını yememişimdir. Erzincan, Tunceli, Artvin, Van, Ağrı, Mardin, Kars buraları gezdim. Vatanımı bayrağımı seviyorum.” şeklinde konuştu.