Elazığ’dan, Karabağ’daki kahramanlarımıza mektup! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Elazığ’dan, Karabağ’daki kahramanlarımıza mektup!

Bu haber 26 Ekim 2020 - 16:08 'de eklendi.

Elazığ Belediye Başkanlığı Azerbaycan Cumhuriyeti Elazığ Temsilciliği ve Manas Yayıncılık 27 Ekim 2020 Salı günü, 10.00- 17.30 saatleri arasında Elazığ Öğretmenevi önünde “Elazığ’dan Karabağ’da Tarih Yazan Kahramanlarımıza Mektup” adlı bir  etkinliğe imza atacak. Etkinliğe dair yapılan açıklamada, “Yüreği Azerbaycan için çarpan Elazığ’ın vatansever insanlarını, kardeşlerimizi bu faaliyetimize davet ediyoruz.” denildi.

 

 

Elazığ Belediye Başkanlığı Azerbaycan Cumhuriyeti Elazığ Temsilciliği ve Manas Yayıncılık 27 Ekim 2020 Salı günü, 10.00- 17.30 saatleri arasında Elazığ Öğretmenevi önünde “Elazığ’dan Karabağ’da Tarih Yazan Kahramanlarımıza Mektup” adlı bir  etkinlik düzenleyecek. Gerçekleştirilecek olan etkinliğe dair yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Karabağ, Azerbaycan’dır! Karabağ Azerbaycan’ın bölünmez parçasıdır. İşte bu öz vatanımızın toprakları, 1991-1993 yılları arasında Ermenistan tarafından işgal edildi. Ermeniler, işgal ettikleri bu topraklarda kardeşlerimize zulmettiler. 26 Şubat 1992 tarihinde, tarihe “Hocalı Katliamı” olarak geçen sivillere karşı giriştikleri insanlık dışı
uygulama ile bir gecede 613 Azerbaycan Türk’ünü katlettiler. Azerbaycan, 30 yıl dünyanın bu haksız işgali ve zulmü kaldırmasını ve Karabağ’ın gerçek sahiplerine teslimini bekledi.
Ermeniler, hiç boş durmadılar, yaptıkları yetmezmiş gibi Azerbaycan topraklarına, sivil halka saldırdılar. Gözü dönmüş Ermenilere bir ders verilmesi ve Karabağ topraklarının kurtarılması vakti geldi. Şanlı Azerbaycan Ordusu Karabağ’da pek çok yerleşim yerini işgalden kurtardı ve kurtarmaya devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti de
her zaman olduğu gibi Azerbaycan’ın yanında yer aldı. Şanlı Azerbaycan bayrağını Karabağ’da yeniden dalgalandıran kahraman askerlerimize minnet ve şükranlarımızı ifade etmek için 27 Ekim 2020 Salı günü, 10.00- 17.30 saatleri arasında Elazığ Öğretmenevi önünde “Elazığ’dan Karabağ’da Tarih Yazan Kahramanlarımıza Mektup” adlı bir faaliyet düzenleyeceğiz. Allah askerimizin yar ve yardımcısı olsun diyor ve yüreği Azerbaycan için çarpan Elazığ’ın vatansever insanlarını, kardeşlerimizi bu faaliyetimize davet ediyoruz.(Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.