Fırat üniversitesinden öğrenciler ve öğretim görevlileri, STK temsilcileri ve iş insanları bir araya gelerek dil öğrenme kulübü kurdu.

Başkan Alan, mimar ve mühendislerle bir araya geldi Başkan Alan, mimar ve mühendislerle bir araya geldi

Kulüp, Elazığ’ın ve bölgenin mevcut sosyal ekonomik potansiyeli ile ilgili yurtdışı ilişkilerini kuvvetlendirmeyi amaçlıyor.

Kulüp Proje Genel Koordinatörü Ergün Aslan, hizmet verecek olan kulübün amacından bahsederken “Üniversitesi, iş dünyası, sivil toplum ve öğrencilerden oluşan, tamamen gönüllük üzerine kurulu dil öğrenme kulübünü basınla buluşturmayı planlıyoruz, Tamamen ücretsiz hizmet verecek olan kulüp, iş dünyasına, bürokrasiye, adalet ve akademik camiaya, sağlık, silahlı kuvvet ve emniyet mensuplarımıza davet usulü ile çağrıda bulunup, bu hizmeti gerekli dokümanı, altyapı vs. hizmetleri ücretsiz sağlayacaktır. Çalışmadaki temel amaç ilimizin ve bölgemizin mevcut sosyo ekonomik potansiyeli ile ilgili yurtdışı ilişkilerini kuvvetlendirmek amacına yönelik hizmet verecektir. Teknoloji ve dijital çağda yabancı dil ile ilgili yetersizliklerin ortadan kaldırılması ve sistemlerin geliştirilmesi büyük önem arz etmektedir.” İfadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi