Bağımlılık ile mücadele kapsamında, uyuşturucunun zararlarını anlatmak amacıyla ‘Narko TırElazığ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Elazığ’a getirildi.

Fırat üniversitesi yerleşkesine kurulan ‘Narko Tır’ içerisinde öğrencilere uyuşturucunun zararları anlatıldı. Öğrenciler ile birlikte Narko TIR’ı dolaşan  İl Emniyet Müdürü Adnan Karayel ve Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş tarafından öğrencilere bilgiler verildi.

“Üniversite öğrencilerinin bu tür bağımlılık yapan maddelerden uzak durması oldukça önemli”

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş yaptığı açıklamada; Yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimizin sağlıklı yetişmesi ve bu tür zararlı alışkanlıklardan uzak durması bizim için oldukça önemli. Üniversitelerimizde en büyük genç kitlesinin olduğu yerlerden bir tanesi özellikle üniversite öğrencilerinin bu konuda bilinçlenmesi bu tür bağımlılık yapan maddelerden uzak durması oldukça önemli bir konudur. Bu bağlamda İl Emniyet Müdürümüz üniversite öğrencilerine farkındalık yaratmak için böyle bir etkinlik yaptılar öğrencilerimiz buradaki bağımlılıkla ilgili geçmişte yaşadıkları görüntüleri ve bilim insanlarının yaptıkları araştırmaları görerek maddelerin ne kadar zararlı olduğu hususunda bilinçleniyorlar” dedi. 

Narko TIR’ı yarın Cumhuriyet Meydanı’nda kurulacak

İl Emniyet Müdürü Adnan Karayel ise; “ Malumunuz sahada zehir tacirleri ile mücadelemiz amansız şekilde devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımızın da bu konuda kesin emir, talimat ve hassasiyetleri var. Gençlerimizi bu zehir tacirlerinin ellerinden kurtarmak ve bu illetin eline düşmelerini engellemek için böyle bir önleyici faaliyeti bugün burada öğrenciler ile buluşturduk. Aracımız yarın sabah 8 ile akşam 17 arasında cumhuriyet meydanında yer alacak. Tüm Elazığ halkımıza, öğrencilerimize ve gençlerimize açık b şekilde bilgilendirme yapacak” dedi.

Yapılan bilgilendirme ile şüpheli mekanlar, şüpheli/bağımlı kişiler, uyuşturucu etkisinde fiziksel çürüme, uyuşturucunun beyine verdiği zararlar, kısa film gösterimleri ile ilgili farkındalık oluşturulması hedeflenirken Narkotik Köpeği ALEX’in de yer aldığı bir dizi etkinlik gerçekleştirildi

Elazığ’da aranan 9 şüpheli yakalandı   Elazığ’da aranan 9 şüpheli yakalandı