Elazığ’da 24 Ocak 2020 deprenin ardından inşa edilen TOKİ konutlarında sorunlar devam ediyor. Çatalçeşme Mahallesi 4. Etap E-7’de blokta dış kapının bozuk olduğu kapı kolunun olmadığı ve camların kırık olduğu iddia eden vatandaşlar “Elazığ’ın yöneticileri nerede?” diyerek yaşanan olaylara tepki gösterdi.

Özellikle site yönetimi yüzünden TOKİ sakinleri sürekli çeşitli sorunlarla boğuşuyor. Fırat Gazetesi’nden Aysun Çetin Kılıç’a konuşan TOKİ sakinleri; “Havalar iyice soğudu bina oradan soğuk alıyor. Biz hırsızlık olayından da korkuyoruz. Yönetime söylemekten bıktık. Sorunlarımızla ilgilenecek yönetim istiyoruz” diyerek seslerini duyurmaya çalıştı.

Site yönetimi sorunlarla ilgilenmiyor iddiası

Site yönetiminin sorunlarla ilgilenmediğini iddia eden vatandaşlar; “Çatalçeşme 4. Etap E-7’de kalıyoruz. Dış kapımız bozuk. Kapının kolu ve camları kırık. Binanın zili bile çalışmıyor. Site yönetimine başvuruyoruz ama yönetim her zaman ki gibi sorunumuzla ilgilenmiyor. Aksi taktirde yönetimden laf yiyoruz. Çocuklarınız kırıyorsa siz de kendiniz yapın diye cevaplar alıyoruz. Dış kapımız bozuk kapanmıyor. Kapımızın önüne ayakkabılarımızı çıkarıp bırakmaya korkuyoruz. Hırsızlık oluyor. Evimizde rahat oturamıyoruz” ifadelerini kullandı.

Elazığ Şehir Hastanesinde ablasyon yöntemiyle kalp çarpıntısına tedavi Elazığ Şehir Hastanesinde ablasyon yöntemiyle kalp çarpıntısına tedavi

“Gelip de ne sorununuz var? Diye soran olmuyor”

Sorunlarla ilgilenecek bir yönetim bulamadıklarını söyleyen bina sakinleri son olarak şunları söyledi; “Elazığ’ın yöneticileri nerede? Vali olsun, vekiller olsun, Çevre Şehircilik İl Müdürü olsun neden bir gün Çatalçeşme Mahallesi’ne gelip de ne sorununuz var? Diye soran olmuyor”