Pençe Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan askerlerimize yönelik sosyal medya üzerinden provokatif paylaşım yapan ve yanıltıcı bilgiyi alenen yayan hesaplar hakkında başlatılan operasyon kapsamında Elazığ’da 2 kişi tespit edildi.

Konu ile ilgili Elazığ Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Elazığ’daki dar gelirliler; çay ve ekmek tüketirken bütçe hesabı yapmak zorunda! Elazığ’daki dar gelirliler; çay ve ekmek tüketirken bütçe hesabı yapmak zorunda!

"Elazığ İl Jandarma Komutanlığı ve Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince Irak'ın kuzeyinde üs bölgesine yönelik terörist saldırısında şehit olan kahraman askerlerimize yönelik sosyal medya üzerinden provokatif amaçlı yanıltıcı bilgiyi alenen yayan şüphelilere yönelik sanal devriye başlatılmıştır.

Sanal devriyede şehit olan kahraman askerlerimize yönelik sosyal medyada provokatif amaçlı olarak, "Terör örgütü Propagandası Yapmak", "Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama", "Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yaymak" suçları kapsamında; Elazığ ilinden (2), Mardin ilinden (1), Şırnak ilinden (2), Diyarbakır ilinden (4), Ankara ilinden (1), İstanbul ilinden (2) olmak üzere toplam (12) paylaşım yapan hesap yöneticisi ve kullanıcısı tespit edilerek haklarında yasal işlem başlatılmıştır.”

Editör: Haber Merkezi