GSB Elazığ Yurtlarında Halk Eğitim Müdürlüğüyle birlikte açılan El sanatları, dikiş nakış, ahşap boyama,  tel kırma, rölyef gibi kurslarla öğrenciler hem eğleniyor hem de öğreniyorlar. Bunun yanında Yurtlar da  her hafta sinema etkinlikleri yapılıyor. Öğrenciler bir yandan ikram edilen patlamış mısırlarını yerken bir yandan da filmlerini izliyorlar. Öğrenciler birçok branşta verilen sportif ve sanatsal etkinliklerde kişisel gelişimlerine katkıda bulunabiliyor.

Ayrıca Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü; Fethi Sekin Yurt Müdürlüğü, Sare Ana Yurt Müdürlüğü, Harput Yurt Müdürlüğü, İzzetpaşa Yurt Müdürlüğü, Çok Amaçlı Spor Merkezi ve İpek Yolu Gençlik Merkezinde toplamda 6 adet olmak üzere açtığı Genç Ofislerle Öğrencilerin keman, gitar, bağlama gibi müzik eğitimleri aldığı enstrümanlarla ve satranç masası, dart, langırt, masa tenisi gibi çeşitli ekipmanlarla donatılan genç ofislerde, açılan kurslar ve gerçekleştirilen etkinliklerde öğrencilerin büyük beğenisini topluyor.

Harput Yurt Müdürlüğünde kalan öğrencilerden Arzu Semiz , ‘’Bugünkü etkinlikten çok memnun kaldım çok eğlendim. Gençlik lideri Gamze Hanım ve diğer Yurt çalışanı memurlardan çok memnunum. Ayrıca bakanlığımızın bize sunduğu bu imkanlar bizi çok güzel  motive ediyor  “ifadelerini kullandı

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada ’’ Yurtlarımızda kalan öğrencilerimizin her anlamda gelişimlerine katkıda bulunabilmek için büyük bir özveriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda devletimizin öğrencilere sabah kahvaltısında 6 TL’lik akşam yemeğinde ise 13 TL’lik sunduğu katkı bedeli ile öğrencilerimiz ya hiç ücret ödemden yada çok makul ücretler ile yemeklerini yiyebiliyorlar. Yurtlarımızda açtığımız genç ofislerde gerçekleştirdiğimiz çeşitli kurslar ve etkinliklerle öğrencilerimizin keyifli zaman geçirebilmelerine sağlıyoruz. Halk Eğitim Müdürlüğüyle birlikte açtığımız El sanatları, dikiş nakış, ahşap boyama,  tel kırma, rölyef gibi kurslarla öğrencilerimiz hem eğleniyor hem de öğreniyorlar. Özellikle buradan Halk Eğitim Müdürü Kenan Tabar Beye ve İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Beye de teşekkür ederim. Ayrıca ‘Gelin Tanış Olalım Projesi’ gibi İlimizin tarihi, doğal ve kültürel değerlerini yansıtan yerlere düzenlediğimiz gezilerle de İlimize İlk kez gelerek yurtlarımızda kalan öğrencilerimize ilimizi tanıtarak çevreye uyumunu hızlandırıyoruz. Böylece öğrencilerimizin sosyal ve kültürel anlamda da gelişimlerine katkı sağlamış oluyoruz. Bu yönde Yurtlarımızda kalan öğrencilerimizden gelen olumlu dönüşlerde bizleri çok mutlu ediyor. Bizler öğrencilerimizin her zaman yanındayız. ’’ İfadelerine yer verdi.