Haber: Kübra TÜRKAN

Kapalı ofis ortamında çalışanlar dikkat! Kapalı ofis ortamında çalışanlar dikkat!

Fırat Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi. Prof. Dr. Ahmet Bedri Özer ve Bilgi Güvenliği Derneği Elazığ İl Temsilcisi Doç. Dr. M. Tuncay Gençoğlu Fırat Gazetesine nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında Prof. Dr. Özer’i ve Doç. Dr. Gençoğlu’nu Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem ile Gazetemiz Genel Koordinatörü Hikmet Gökçe Güray ağırladı.  Ziyaret sırasında Prof. Dr. Özer; Akıllı Şehirler ve Akıllı Belediyecilik Uygulamaları Paneline davette bulundu.

Panele alanında uzman isimler katılıyor

Panele dair bir takım bilgiler veren Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi. Prof. Dr. Ahmet Bedri Özer, “10 Ekim 2023 Salı günü Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda Akıllı Şehirler ve Akıllı Belediyecilik Uygulamaları Panelini saat 09.30’da gerçekleştireceğiz.  Panelin moderatörlüğünü de ben üstleneceğim. Bu panele alanında söz sahibi olan uzman isimler gelecek. Panele; ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Taha Yücel, ASELSAN Akademi Direktörü Prof. Dr. Abdurrahman Akyol, Elektrik Mühendisleri Odası Ankara İl Başkanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Uzmanı Burcu Gündoğdu, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arzuhan Burcu Gültekin ve Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhsin T. Gençoğlu katılım sağlayarak önemli bir bilgi aktarımında bulunacak” dedi.

Bu paneli özellikle yerel idareciler kaçırmamalı!

Bu panele sadece Elazığ ölçeğinde değil; imar ve inşa çalışmaların sürdüğü depremden etkilenen diğer kentlerden de katılım olmasının panelden daha çok kişinin faydalanmasına olanak sağlayabileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Özer; “ Bu paneli Elazığ’da yapsak da asıl hedefimiz depremden etkilenen 11 il” dedi.  Panele yerel idarecilerin ilgisi olması gerektiğini de kaydeden Prof. Dr. Özer; “Paneldeki hedef kitlemiz; Belediye Başkanlarımız, İl Genel Meclisi Üyelerimiz, Belediye Meclis Üyelerimiz ve Belediyelerin Bilgi İşlem Çalışanları ve Sorumluları. Sadece başkanları değil başkan adayı olmayı düşünenleri de davet edeceğiz. Çünkü hasbelkader Belediye başkanları değişebilir onların da gelip bunları öğrenmesini istiyoruz. En azından akıllı belediye ve akıllı sinyalizasyonu öğrenerek, şehirlerde neler yapabileceğini bilerek davranabilirler” dedi.

Panelde fikir alışverişleri de dikkate alınacak

Akıllı şehirler uygulamaları konusunda panele katılanların da görüşlerini alacaklarını kaydeden Prof. Dr. Özer; bu panelin gerçekleşmesi konusunda Bilgi Güvenliği Derneği Elazığ İl Temsilcisi Doç. Dr. M. Tuncay Gençoğlu’nun da çok ciddi katkıları olduğuna değindi ve bir kez daha sağlıklı bilgilerin edinebileceği bu panele gazetemiz yetkililerini ve çalışanlarını davet etti.

Başkan Erdem: Elazığ’ın önemli bir panele ev sahipliği yapması sevindirici

FHGC Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem ve Gazetemiz Genel Koordinatörü Hikmet Gökçe Güray Fırat Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi. Prof. Dr. Ahmet Bedri Özer ve Bilgi Güvenliği Derneği Elazığ İl Temsilcisi Doç. Dr. M. Tuncay Gençoğlu’nu gazetemizde ağırlamaktan hoşnut olduklarını beyan ederek, kendilerine nazik davetlerine de teşekkür etti. Ayrıca Erdem; Elazığ’ın böylesi önemli bir panele ev sahipliği yapacak olmasından da son derece mutlu olduğunu aktararak; bu panelin Elazığ’da olmasından dolayı emek harcayan herkese teşekkürlerini sundu.