Ülke genelinde 14-17 yaş arası gençlere yönelik düzenlenen mahalle ligi projesi spor etkinlikleri 6 Mayıs itibari ile Elazığ’da 15 Temmuz Şehitleri Spor salonunda başladı.

Badminton, basketbol (3x3 sokak basketbolu) ve voleybol (3x3) branşlarından oluşan “Mahalle Ligi” spor etkinliğine Badminton Turnuvası ile start verildi. 32 takım olmak üzere 96 sporcunun mücadele ettiği müsabakalarda dereceye giren sporculara ödül töreni ile kupa madalya ve hediyeleri verildi.

 İl Müdürlüğü tarafından yapılana açıklamada “ 14-17 yaş arası kız ve erkek bireylerin spor faaliyetlerine teşvik edilmesi, gençlerin spora aktif katılımlarının teşvik edilmesi, spor konusunda potansiyeli yüksek olan gençlerin tespit edilmesi, gençler arasında iletişim, grup ve takım içi aidiyet, güven, empati ve sosyalleşme süreçlerini geliştirmek ile tüm bunların yanında kaybolmaya yüz tutmuş mahalle kültürünü yeniden canlandırmak amacı ile düzenlenen ‘mahalle ligi projesi’ kapsamında katılım sağlayan tüm sporcularımıza başarılar dileriz” denildi.  

Haber: Hakan FIRAT