Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da seçmenler sandığa giderek, vatandaşlık görevini yerine getirdi. Kesin olmayan sonuçlara göre Elazığ’da AK Parti seçmenlerin %40,32 oyunu alarak TBMM’ye Prof. Dr. Erol Keleş’i, Ejder Açıkkapı’yı, Mahmut Rıdvan Nazırlı’yı gönderdi. Cumhuriyet Halk Partisi ise % 20,64 oy ile 1. Sıra Adayı ve Elazığ’da iki dönem üst üste CHP’den Elazığ Milletvekili olmaya hak kazanan Gürsel Erol da bir kez daha TBMM’de Elazığ’ı temsil edecek.  MHP Elazığ İl Başkanlığından Milletvekili olmak için ayrılan Semih Işıkver de MHP’ye verilen % 11,47’lik oy oranı ile TBMM yolcusu oldu.

Cumhurbaşkanlığı oy oranları

13. Cumhurbaşkanlığı seçimleri nefes nefese geçti. Seçimler oy sayımına geçilmesinin üzerinden 12 saat geçmesine rağmen tam manasıyla netlik kazanmadı. Gazetemiz baskıya girdiği sıralarda; Türkiye genelinde sandıkların yaklaşık %99’u açılmasına rağmen 13. Cumhurbaşkanlığı Adaylığı için yarışan isimlerden %50’nin üzerinde oy alan bir aday olmadı. Yurt dışı oyları eklenince adaylardan biri %50’nin üzerinde bir oya ulaşamadığı takdirde de kısa bir süre sonra 13. Cumhurbaşkanını belirlemek üzere yeniden seçmen sandığın yolunu tutmak durumunda kalacak.

13. Cumhurbaşkanlığı seçimleri nefes nefese geçti. Seçimler oy sayımına geçilmesinin üzerinden 12 saat geçmesine rağmen tam manasıyla netlik kazanmadı. Gazetemiz baskıya girdiği sıralarda; Türkiye genelinde sandıkların yaklaşık %99’u açılmasına rağmen 13. Cumhurbaşkanlığı Adaylığı için yarışan isimlerden %50’nin üzerinde oy alan bir aday olmadı. Sandıkların yaklaşık %99’una yansıyan oy oranları şu şekilde oldu: Cumhur İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan; %49,35 ,  Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu; %45, ATA Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan; %5,22 ve adaylıktan çekilmesine rağmen oy verilen Muharrem İnce’nin oy yüzdesi 0,43 olarak yansıdı. Eğer yurt dışı oyları eklendiği takdirde adaylardan biri %50’nin üzerinde bir oya ulaşamazsa kısa bir süre sonra 13. Cumhurbaşkanını belirlemek üzere yeniden seçmen sandığın yolunu tutmak durumunda kalacak.