Haber: Kübra TÜRKAN

Son zamanlarda siyaset ve seçimler gündemimizde geniş yer tutuyor.  14 Mayıs tarihinde hem 13. Cumhurbaşkanlığı seçimleri için hem de 28. Dönem Milletvekilleri Seçimlerinde oy kullanmak üzere seçmenler sandıkların yolunu tutmuştu.

14 mayıs tarihinde seçmenler, 13. Cumhurbaşkanını belirleyemedi

28. Dönem Milletvekilleri Seçimleri birer birer mazbatasını alarak kısa sürede TBMM’de yer alacak. Ancak 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olan hiçbir Cumhurbaşkanı adayı %50+1 oy oranına kavuşamadığı için YSK tarafından bu seçimlerin yenilenmesine ve birbirine en yakın oy alan iki ismin yani Cumhur İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 28 Mayıs Pazar günü yeniden seçmen tarafından oylanacağını ifade etti.

Seçmen sayısında 451 artış var

Fırat gazetesi olarak 13. Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin 2. turunda Elazığ’da seçmen sayısında bir değişiklik olup olmadığı bilgisini edindik. Edindiğimiz bilgilere göre Elazığ genelinde yine 1631 sandık kurulacak ve 28 Mayıs Pazar günü sandığa gidecek seçmen sayısı ise 431 bin 125’e yükseldi. Yani 14 gün süre zarfında seçmen sayısında 451 artış yaşandı.

Seçmenler, vatandaşlık görevinizi yerine getirmeyi ihmal etmeyin!

Demokrasi sınavının verilmesi adına seçimlere katılım yüzdesinin çok iyi bir seviyede olması gerekiyor. Fırat gazetesi olarak bizler de seçmenlik hakkı elde eden bütün vatandaşların, vatandaşlık görevini yerine getirerek, sandığa gitme çağrısında bulunuyoruz. Dileriz seçimler son derece güvenli ve huzurlu bir şekilde tamamlanır ve 14 Mayıs tarihinde olduğu gibi yine  gakgoşlar diyarı; Elazığ’da demokrasi şöleni yaşatırız.