Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı, Elazığ’da Ekim ayı içerisindeki kaza bilançosunu paylaştı. elazığfirat.com’un derlediği istatistiklere göre, kentte meydana gelen 234 kazada 162 kişi yaralanırken, 1 kişi hayatını kaybetti. Kazaların 92’si ölümlü ve yaralanmalı olurken, 142’si ise maddi hasarlı olduğu açıklandı.

Yılın ilk 10 ayında 2 bin 567 kaza

Elazığ’da ilk 10 ayda ise toplam kaza sayısı 2 bin 567 olarak kaydedildi. Yılın ilk 10 ayında meydana gelen toplam kazaların bin 121’i ölümlü ve yaralanmalı, bin 446’sı ise maddi hasarlı olduğu açıklandı. Meydana gelen kazalarda toplam 12 kişi hayatını kaybederken 2 bin 14 kişi ise yaralandı.

Elazığ'da eşi terk etti, kumasının çocuklarına sahip çıktı, barakada yaşama tutunmaya çalışıyor Elazığ'da eşi terk etti, kumasının çocuklarına sahip çıktı, barakada yaşama tutunmaya çalışıyor

Kazaların nedenleri

Trafik kazalarında en sık görülen sürücü hataları ise şöyle sıralandı: "Araç hızını yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, kavşak, geçit ve kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, şerit izleme ve değiştirme kuralına uymamak, arkadan çarpma, dönüş kurallarına uymamak, kırmızı ışık veya görevlinin dur işaretinde durmamak, taşıt giremez trafik işareti bulunan yerlere girmek, yaya ve okul geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş hakkı vermemek, alkollü olarak araç kullanmak, aşırı hızla araç kullanmak, geçme yasağı olan yerlerden geçmek ve hatalı şekilde veya yasak olan yerlere park etmek."