Cumhuriyetimizin 100. Yılına Özel gerçekleştirilen Bilim Şenliğine protokolün ilgisi yüksek oldu. Bilim Şenliğine; Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nafiz Bilginoğlu,   Elazığ İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Şiş, Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Elazığ İl Özel İdare Meclis Başkanı İbrahim Şerbet, Mustafa Gür,  bazı meclis üyeleri, eğitimciler, öğrenciler ve veliler katılım sağladı.

Bilim Şenliği Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Bilim Merkezi hakkında programda bilgi verildi. Elazığ Bilim Merkezi'nin Doğu Anadolu Bölgesinde sadece Elazığ da olduğuna ve TÜBİTAK'ın desteklediği Türkiye geneli 6 merkezden biri olduğu vurgulandı.

Elazığ’da otomobil şarampole uçtu: 2 yaralı Elazığ’da otomobil şarampole uçtu: 2 yaralı

Herkesi selamlayarak sözlerine başlayan ve bir kez daha Cumhuriyet Bayramını kutlayarak sözlerini sürdüren Nafiz Bilginoğlu Elazığ 'in güzel etkinliklere ev sahipliği yapmasından duyduğu memnuniyeti aktardı. Vali Dr. Toraman; "Cumhuriyetimizin 2. Yüz yılına ulaşmak için çok çalışmalıyız. Türk gençliği bilimde, fende  ve teknolojide çok güzel ilerledi" dedi. Ayrıca Vali Dr. Toraman; " Türkiye yazılım ve teknoloji de üst seviyelerde" dedi. "Çocuklarınızı bilime teşvik edin" diyerek velilere de seslenen Vali Toraman; " İl Özel idaresi sadece kırsalda yatırım yapmıyor eğitime de katkı sunuyor. Burası güzel hazırlanmış bir merkez" diyerek sözlerini noktaladı. Ardından bilim merkezi gezildi ve öğrenciler şiirler okudu ve çeşitli deneyler yaptı.