Elazığ Şehir Hastanesinde ablasyon yöntemiyle kalp çarpıntısına tedavi Elazığ Şehir Hastanesinde ablasyon yöntemiyle kalp çarpıntısına tedavi

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde binlerce kişi hayatını kaybederken yine binlerce kişi yaralandı. Depremin etkisi psikolojik olarak yine vatandaşlar üzerinde devam ediyor. Depremim olumsuz psikolojisinden kurtulmak isteyen bazı vatandaşlar ise Elazığ Halk Eğiti Merkezi tarafından açılan kurslara katılıyor.  Kurslarda el işi yaparak rahatlayan ve sosyalleşen vatandaş, aynı zamanda meslek sahibi de olabiliyor.

Şanlı: Burada kafam dağılıyor

Malatya’dan geldiğini belirten bir çocuk annesi 47 yaşındaki Şenay Şanlı; “Depremden dolayı geldik. Oğlum burada okuyordu bizde o yüzden buraya taşındık. Evimiz ağır hasarlıydı ve yıkıldı. Eşyalarımızın çoğu içeride kaldı. Depremden çok etkilendik. O yüzden kafamı dağıtmak için bir şeyler ile uğramak zorundaydım. Arkadaşımın yaptığı bez bebekleri duydum ve Halk Eğitim Merkezi’ne geldim. Bende başladım ve yapıyorum. Burada kafam dağılıyor. Ortam çok güzel ve hocamız iyi. Deprem psikolojisini burada atlatıyorum. Evde çok kötüydüm. Aynı şeyleri tekrar tekrar yaşıyordum. Çok iyi geldi. Öğrenince aile bütçesine de katkıda bulunurum” ifadelerini kullandı.

Yılmaz: Ataklarım azaldı ve kurslar bana iyi geldi

Depremden çok etkilendiğini aktaran Eren Yılmaz ise “Evimizde aşırı sallanma olunca bende de panik atak başladı. Panik ataktan sonra rahatlama için ortam aradım. Kursları duydum ve geldim. Şu an ataklarım azaldı ve kurslar bana iyi geldi. Eve de bazı ürünler yapıyorum. Benim için güzel oldu” dedi.