2020 yılından itibaren Elazığ’da dispenser peçete üretimi yaparak bir ilke imza atan Elazığlı girişimciler hem Elazığ’ın hem de bölgenin ihtiyacına cevap veriyor. Ürettikleri ürünü tüm Türkiye’ye yaygınlaştırmayı amaçlayan girişimciler istihdam sağlayarak Elazığ’ın Türkiye’ye açılan penceresi olmayı amaçlıyorlar.

“Toplamda 14 ile ürün sevkiyatı gerçekleştirilmektedir”

2020 yılından itibaren Elazığ’da dispenser peçete üretimi yaparak bir ilke imza atarak bölgeye hizmet verdiklerini söyleyen Özen Soft Şirket Müdürü Taha Orhan; “Doğu Anadolu Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi ve Batı kesimlerinde birçok kişiye bayilik imkânı sunulmasıyla istihdam ve Elazığ’ın adından söz ettirmektedir. İlk üretime geçtiği sürede Özen Soft birçok kişiye istihdam sağlayarak Elazığ’a ve bölgeye hizmet etmiştir. İstihdam alanında vizyonunu çeşitlendirerek peçete üretiminde birçok aileye ekmek kapısı oldu. Bölge de ciddi girişimcilik faaliyetlerinde bulunarak Elazığ’ın ve bölgenin üretim gücünde güçlü kimlik oluşturmaktadır. Gelişimi hedef alırken ekonomik sıkıntılardan ciddi şekilde zorlanıldığının yanı sıra istihdam ve giderlerin karşılanması hususunda engellere takılı kalındığı gerçeği inkâr edilemez. Ürettiğimiz peçetenin hammadde fiyatı asgari ücret gerçeği ve gelen zamlarla girişimcilikte önümüze engeller çıkmakta. Özen Soft Yönetim Kurulu Başkanları Murat Özen, Emre Öztürk ve Özen Soft Şirket Müdürü Taha Orhan; Elazığ’ın öz evladı olup memleketinde bulunan vatandaşlara istihdam sağlamayı hedeflemekte. Toplamda 14 ile ürün sevkiyatı gerçekleştirilmektedir” dedi.

Elazığ’da ruhsatsız tabanca ve uyuşturucu madde ele geçirildi Elazığ’da ruhsatsız tabanca ve uyuşturucu madde ele geçirildi

“Amacımız istihdam sağlayarak Elazığ’ın Türkiye’ye açılan penceresi olma”

 “Maliyetlerden dolayı sıkıntılar yaşadığını söyleyen Şirket Müdürü Orhan; “Hizmet noktasında girişimcilik ruhu ile ve istihdam desteği sağlamak istediğimiz bu yolda dönem dönem yaşana depremler ve ekonomik yorgunluk şirketimizi büyük zorluklarla karşılaştırdı. Fabrikamızda ciddi istihdam sağlarken günümüzde istihdam sağlama noktasında ciddi sıkıntı çekiyoruz. Yönetim olarak Elazığ’a ve bölgeye hitap ederken ekonomi bizi olduğumuzdan daha karamsar bir tabloya sevk ediyor. Amacımızın istihdam sağlayarak Elazığ’ın Türkiye’ye açılan penceresi olma şiarı mümkünken günümüzde her üretici gibi bizde büyük zorluklarla karşı karşıya kalıyoruz” ifadelerini aktardı.

Editör: Büşra Sarıkaya