Elazığ’da aranan 9 şüpheli yakalandı   Elazığ’da aranan 9 şüpheli yakalandı  

Fırat Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bölümünde öğrenciyken; Elazığ Adliyesi’nde zabıt katibi olarak görev yapmaya başlayan Esra Aşut Hukuk alanına ve mesleğine olan sevgisi nedeniyle sınavlara hazırlanarak İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girmeye hak kazandı.

Eğitim hayatı boyunca Elazığ ile İzmir arasında mekik dokuyan Aşut, okul hayatında göstermiş olduğu başarısı nedeniyle onur belgesi alarak mezun oldu.  2022 yılında girdiği Arabuluculuk Sınavı’nı kazanarak Arabuluculuk yapmaya hak kazandı.

Stajını Elazığ’ın önde gelen hukuk bürolarından birinde tamamlayarak bugün avukatlık ruhsatnamesini almaya hak kazandı. Avukatlık ruhsatnamesini Elazığ Baro Başkanı Av. Melih Efe’nin elinden alan Aşut’a cübbesini ilimiz avukatlarından Av. Osman Tanman giydirdi. Törende, adliyede görev yaptığı memur arkadaşları ve çok sayıda avukat eşlik etti.

Aşut, "Dikey geçiş sınavına girerek Dokuz Eylül Üniversitesinde Hukuk Fakültesi’ni kazandım. 12 yıldır zabıt katipliği yaptığım adliyeye artık avukat olarak geleceğim. Avukatlık benim hedefimdi.  Bu yolun başından beri destekçim olan aileme, staj süresince bana kapılarını açıp bilgi ve tecrübelerini benimle paylaşan Balakgazi Hukuk Bürosu avukatları Av. Osman Tanman, Av. Fatih Kehya ve birlikte çalıştığımız kıymetli meslektaşlarıma teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.