“ELAZIĞ’DA ALGI GERÇEKLİĞİN ÖNÜNE GEÇMİŞ!” « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

“ELAZIĞ’DA ALGI GERÇEKLİĞİN ÖNÜNE GEÇMİŞ!”

Bu haber 13 Ocak 2021 - 16:50 'de eklendi.

AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım basın mensupları ile bir araya gelerek, 18 ocakta yapılacak olan il kongresi ile ilgili bilgi verdi. Aynı zamanda CHP’li heyetin meclise taşıdığı konulara değinerek açıklama yapan Başkan Yıldırım; “Elazığ’da yapılanların akıl vicdan ölçüleriyle birlikte değerlendirilecek olursa, buradaki yerel yöneticiler de dahil olmak üzere bakanlarımıza da en fazla yapacakları şey teşekkür etmek olmalıdır” dedi.

 

 

Haber: Aysun ÇETİN

AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım basın mensupları ile bir araya gelerek, 18 ocakta yapılacak olan il kongresi ile ilgili bilgi verdi. İşte Başkan Yıldırım’ın görüşlerinin ayrıntıları…

 “CUMHURBAŞKANIMIZ VİDEO KONFERANS İLE KATILACAK”

4 aylık süre zarfında yaptıkları çalışmalardan bahseden AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım; “18 ocak pazartesi saat 12.30’da AK Parti İl başkanlığının kongre toplantısını yapacağız. Bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Atandığım günden itibaren sahaya inerek çalışmalarımıza başladık. Bugüne kadar aralıksız çalışmalarımıza devam ettik. Pazartesi günü de teşkilatlarımızın ve davetlilerimizin katılımı ile kongremizi gerçekleştireceğiz. Kongremizin çok önemli bazı hatırlatmaları var. Bunlardan bir tanesi pandemiden dolayı Cumhurbaşkanımız video konferans ile katılacak. Pandemiden dolayı davetlilerimizin sayısını düşürdük. Coşkudan hiçbir şekilde eksik kalmadan en güzel şekilde kongremizi yapmayı amaçlıyoruz. Salona girişlerimizde HES kodu ile girişler yapılacak. Mutlaka her birey HES kodu uygulamasından geçerek salona alınacak. Sağlık hepimiz için çok önemli. Kongrelerimizde çok önemli ama orada yeni sıkıntılara sebep vermemek için tedbirlerimizi aldık. Amacımız çok güzel bir kongre süreci geçirip tamamlamak. Bir değişiklik olmazsa kongremize teşkilat başkanımız Sayın Erkan Kandemir katılacak. Şimdiden kongremizin şehrimize, partimize, ülkemize hayırlısı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

“GÖRDÜĞÜMÜZ HER EKSİKLİĞİ, HER SIKINTIYI GİDERMEK İÇİN ÜST DÜZEY BİR ÇABA SARF EDİYORUZ”

Sözlerini sürdüren Başkan Yıldırım; “Deprem olduğu günden itibaren devlet olarak, 24 ocaktan itibaren bir şekilde depremin yaralarını sarmak için burada bulunduk, bulunmaya da devam ediyoruz. Bakanlarımız 20 gün boyunca süresiz burada çalıştılar. Çok önemli şeyler yapıldı çok ciddi bir konut yenilenmesine gitti. Şehrin 3’te birini yeniden yapılanıyor. Bu süreç içerisinde inanılmaz bir şantiye alanı oluşturuldu. Mutlaka bir takım sıkıntılar eksiklikler olabilir ama bunlar öyle çok büyük ve meclise taşınacak olaylar değil. Biz zaten gördüğümüz her eksikliğin, her sıkıntıyı gidermek için üst düzey bir çaba sarf ediyoruz. Empati yapılarak,  gelip Elazığ’ın ziyaret edilmesi ve Elazığ’da yapılanların akıl vicdan ölçüleriyle birlikte değerlendirilecek olması, buradaki yerel yöneticiler de dahil olmak üzere bakanlarımıza da en fazla yapacakları şey teşekkür etmektir” dedi.

“ÇOK CİDDİ SİYASİ GAFLAR YAPIYORLAR”

CHP heyetini samimi bulmadıklarını aktaran Başkan Yıldırım; “1999 depreminde o zamanki siyasi lideri veya başbakan yatağında yatarken, bu depremin haberi konutuna haber verildiğinde eşi şuan da uyuyor, sabah haber verelim dediği bir ülkeden, aynı gece 2 saat sonra bu şehre inmiş 3 bakandan bahsediyoruz. Aradaki fark bu! Buraya gelen siyasilerle o geçmişteki yatağında yatan siyasinin uzantılarıdır. Dolayısıyla biz bunu samimi görmüyoruz. Samimi eleştiri ve isteklerin dile getirilmesine her zaman açığız. Ancak yapıcı önerici olsun. Buraya malzeme toplamaya geliyorlar, bir de çok ciddi siyasi gaflar yapıyorlar. O gaflara da hem Elazığ’daki insanlarımız hem de siyasilerimiz gerekli cevabı sosyal medyadan vermişlerdir. Bu konuda kendilerini bir çek etmelerini arzu ederim. Sürekli bir şeyin eksiğini taşımak yerine siz ne yapabilirsiniz empatisini yapsınlar da onu görelim. Yani burada bir iktidar var 18 yıldır bu ülkeye damgasını vurmuş bir iktidardan bahsediyoruz. Hiç bir siyasi dönemde böyle bir iktidar olmamıştır. Ülkeyi nereden nereye getirdiğine her bir birey çeşitli boyutlarıyla buna şahittir. Dolayısıyla bu kadar uzun yıllar çok önemli kazanımlar sağlamış ülkede öyle ufak tefek kılcal damarlardan girip eksik bulup bunları abartıp büyütüp, sosyal medyaya taşıyıp oradan da meclise taşımak ancak aciz bir muhalefetin işidir” şeklinde konuştu.

“HER SORUN BİZİM SORUNUMUZDUR”

Konteyner kentte yaşayan vatandaşların her türlü sorunlarıyla bire bir ilgilendiklerine değinen Başkan Yıldırım;  “Her hafta konteyner kentteyiz. Her sorunlarıyla da ilgileniyoruz. O kadar detay var ki, oradaki insanlarımızın tabletinden tutun, tekerlekli sandalyesinin arızasına kadar ilgileniyoruz. Psikolojik sıkıntısı olan insanımızın sağlığından tutun, diyalize girmesi gerekenine kadar, ya da yiyecek, giyeceğine kadar yakından ilgilendiğimiz konteyner kentlerden bahsediyoruz. Sorunu bulduğumuz, gördüğümüz anda düzeltmek için elimizi, kolumuzu gövdemizi koyduk, koyarız. Çünkü bu şehrin insanı bizim muhatabımızdır. Her sorunun muhataplığını kabul ediyoruz. Konteyner kentlerde olsun, depremlerde sıkıntı yaşamış insanlar olsun her sorun bizim sorunumuzdur. Biraz vicdan sahibi bunu görür ve anlar” ifadelerine yer verdi.

“ALGIYI KALDIRIRIZ, GERÇEKLE YÜZLEŞİRİZ!”

Sözlerini sürdüren Yıldırım, Dilek sitesinden 1 tane hak sahibi geçmişte güneyde hak sahibi iken, şimdi kura ile kuzeyde hak sahibi olmuş, bunu algı yaparak vay insanlar mağdur ediliyor. Aynı Dilek Sitesi’nde 935 TL devlete taksit ödeyecek daha ödememiş olan hak sahibi 2 bin 200 TL’ye aynı konutu kiraya veriyor. Algı gerçeğin önüne geçmiş Elazığ’da bunu hak etmiyoruz. Sonuna kadar da bununla mücadele edeceğim. Siyaseten de hak etmiyoruz. Elazığ insanı olarak da hak etmiyoruz. Algıyı kaldırırız, gerçekle yüzleşiriz. Hatamız varsa özür de dileriz. Ama bir algı kaosu oluşturup gerçeğin üzerini örtmeye çalışanlara hiç bir zaman müsaade etmeyeceğiz, biz sahadayız” diyerek sözlerini noktaladı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.