Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kent genelinde huzur ve güvenliği sağlamak için geniş kapsamlı asayiş uygulaması gerçekleştirildi.

Yapılan uygulamalar kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü başta olmak üzere 90 ekip, 500 personelin katılımıyla geniş kapsamlı asayiş uygulaması gerçekleştirildi. Başta şehrin en işlek caddesi Gazi olmak üzere Vali Fahri Bey ve Zübeyde Hanım caddeleri ile İmam Efendi Bulvarı'nda birçok yerde kontrol noktaları kuruldu.

Yüzlerce araç ile çok sayıda kişinin kaydı sorgulandı

Eş zamanlı sürdürülen uygulamalarda yüzlerce araç ile çok sayıda kişinin kaydı sorgulandı. Aynı zamanda umuma açık yerlerin de denetlendiği uygulamada halkın huzuru, can ve mal güvenliğini korumak amacıyla geniş çaplı uygulama ve denetimleri sürdürüleceği bildirildi.

Uygulamada ele geçirilenler kamuoyu ile paylaşıldı

Yapılan uygulamalarda kent genelinde 3 bin 661 şahıs 617 araç, 201 iş yeri, 46 metruk bina ve 28 park ve bahçe kontrol edildi. 

Yapılan kontrol neticesinde 2 adet ruhsatsız pompalı tüfek, 3 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kesici alet, 2 şahıstan bir miktar uyuşturucu ele geçirildi.

18 araca ceza kesildi

Öte yandan kontrollerde 3 aranan şahısta yakalandı. Trafik ekipleri denetimlerde 18 araca 43 bin 445 TL para cezası uygulandı.

Uygulamalarda ele geçirilen ruhsatsız tabancalar ve tüfekler bugün Emniyet Müdürlüğünde sergilendi.